Hürriyet gazetesinin bugünkü sayısı '7 eleştiriye 7 yanıt' manşetiyle çıktı. Tepkiden çekinen Hürriyet 'Karargah rahatsız' başlığını 1. sayfasına taşımasa da haberin yer aldığı iç sayfada 'KARARGAH RAHATSIZ' başlığını attı. 15 Temmuz sonrası ve 16 Nisan referandum öncesi böyle bir haberin yapılması 'Hürriyet'in darbe heveslisi subaylara gaz verdiği' şeklinde yorumlandı.

Hürriyet'in bugünkü manşet haberinde, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın, TSK'yı yıpratma çabalarına karşı verdiği 7 cevap yer aldı.

Gazetenin iç sayfalarına bakıldığında, bu 7 maddenin içeriğinin yazıldığı, ancak bu içeriklerden hiçbirinde Hulusi Paşa'nın birebir cümlelerinin yer almadığı görüldü.

HULUSİ PAŞA'NIN KENDİ CÜMLELERİ DEĞİL, 'ASKERİ KAYNAKLAR' DİYOR

Hürriyet'e göre Hulusi Akar'ın rahatsız olduğu ilk madde ise Silahlı Kuvvetler'deki başörtüsü serbestisi kararı. Hürriyet, Akar'ın bu konuda TSK'ya danışılmadığından yakındığını yazıyor. Ancak haberin ayrıntılarına bakıldığında, Hulusi Akar'ın tırnak içine alınmış sözleri yok denecek kadar az. Hande Fırat haberi de 'askeri kaynaklar' diyerek geçiştiriyor.

Hürriyet'in haberiyle ilgili şu ana kadar Genelkurmay tarafından yapılan bir açıklama yok.

 

Öte yandan "Aydın Doğan" etiketiyle Twitter'da TT olan konu için binlerce tweet atıldı.