Hürriyet gazetesi 25 Şubat Cumartesi günkü sayısında '7 eleştiriye 7 yanıt' manşetiyle çıkmış, iç sayfada ise başlığını 'karargah rahatsız' olarak vermişti. 'Edinilen bilgiye göre' haber diliyle verilen haber sonrası, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile görüşmeler gerçekleştirmişti. Hürriyet'e soruşturma başlatılırken, Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin görevden alınmıştı.

Hürriyet gazetesi tepkilerin ardından yaptığı ilk açıklamada haberinin arkasında durmuş, haberin çarpıtılarak linç kampanyası yapıldığını söylemişti.

Açılan soruşturma, Genel Yayın Yönetmeni'nin görevden alınması, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert çıkışı ve TSK'nın da açıklama yapmasının ardından yeni bir açıklama yapan Hürriyet, "Kasıt bu olmamakla birlikte ‘karargahta rahatsızlık’ başlığı maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir. Bunun için üzgünüz" dedi.

İşte Hürriyet'in yeni açıklaması;

"Bu haberin iç sayfada aktarılışında yazı işleri tarafından “İddia ve eleştiriler 7 konuda yıpratıyor” başlığının üstünde kullanılan “Karargah Rahatsız" ifadesi Genelkurmay Başkanlığı'nın ilgili açıklamasında da belirtildiği gibi, bilgilendirmede yer almamıştır.  

Hürriyet'in haberindeki “rahatsızlık” ifadesi,  Genelkurmay Başkanı’nı hedef alan söz konusu iddia ve eleştirilerin yarattığı durumu açıklamak amacıyla kullanılmıştır.  Ancak maalesef haberimiz yayımlandıktan sonra gördük ki bu ifade, Genelkurmay'da hükümete karşı bir rahatsızlık varmış şeklinde de anlaşılabilmektedir. 

Bu başlığa böyle bir anlam yüklenmesi aklımızın ucundan dahi geçmemiştir. Böyle bir kasıt kesinlikle söz konusu değildir. Kasıt bu olmamakla birlikte ‘karargahta rahatsızlık’ başlığı maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir. Bunun için üzgünüz.

Ordumuzun yıpratılması, iç siyasete çekilmeye çalışılması her Türk vatandaşının reddetmesi gereken bir durumdur. 

Ordumuzun seçimle işbaşına gelmiş sivil iradenin emrinde olması demokrasimiz için vazgeçilmez bir şarttır."