Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Hülya Avşar kim efendim? Sanatçı mı? Sanatçılığı tartışılır. Yalakadan sanatçı olmaz. Gücün karşısında eğilen kişiye de sanatçı denmez. Sanatçı dik durur" Hülya Avşar, avukatları Kerem Hasbakkal ve Eda Ergün aracılığı İstanbul 9. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 100 bin liralık manevi tazminat davası açmış, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin ölçüsüzce olduğu belirtilen dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun canlı yayında Hülya Avşar'ı aşağıladığı ifade edilmişti.

HÜLYA AVŞAR DAVASINDAN VAZGEÇTİ!

Ülkede darbe girişimi sonrası özellikle ünlü isimler tarafından daha da önemsenen 'birlik, beraberlik' kavramları üzerine ünlü sanatçı Hülya Avşar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı manevi tazminat davasından vazgeçtiğini duyurdu.

Hülya Avşar'ın açıklamasında "Yeter ki birlik beraberlik olsun, yalaka demesini unutuyorum. Ben de Kılıçdaroğlu'na açtığım davayı geri çekiyorum. Kılıçdaroğlu ve diğer parti liderlerine birlik ve beraberlik için tekrar teşekkür ederim. Sevgiyle" ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye açtığı davadan vazgeçmişti.