PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’li teröristlerin açtığı hendek ve kurduğu barikatlar sebebiyle beş gün önce sokağa çıkma yasağı ilan edilen Nusaybin’de operasyonlar sürüyor. Mahallelere zırhlı araçlarla giren Özel Harekat Timleri, kazılan 250 hendeğin 120’sine 5 ton el yapımı patlayıcı yerleştirdiğini tespit etti. Hendekleri kapatmaya başlayan polis, patlayıcıları kontröllü şekilde imha ediyor. Teröristlerin, park halindeki araçlara da patlayıcı yerleştirdikleri belirlendi. Zaman zaman silah ve patlama seslerinin duyulduğu mahallelere, su ve elektrik verilemiyor.

 

POLİSİ KANDIRAMADI

Bölücü örgütün Nusaybin üzerindeki kirli planı, kardeşine ait kimlikle hastaneye giden terörist Serkan Tutak’ın yakalanmasıyla açığa çıktı. Sokağa çıkma yasağının üçüncü gününde Selamet Yeşilmen adlı kadın evinin bahçesinde otururken teröristlerce atılan el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle hayatını kaybetmiş, 8 kişi de yaralanmıştı. Yaralılar arasında, hakkında yakalama kararı olan PKK’lı terörist Serkan Tutak da bulunuyordu. Tedavi için kardeşine ait kimlikle Nusaybin Devlet Hastanesi’ne giden Tutak, durumun anlaşılması üzerine gözaltına alındı. Serkan Tutak’ın da patlamada yaralandığı belirlendi. 

HAMİLE KADIN OYUNUNU OTOPSİ RAPORU BOZDU

Nusaybin’de hayatını kaybeden Selamet Yeşilmen’in ölümü terör örgütüne yakın medya ve CNN Türk gibi bazı basın yayın kuruluşlarınca ‘polis kurşunuyla ölüm’ başlığıyla duyuruldu. Nusaybin Kaymakamlığı, Yeşilmen ve yaralananların vücudundan şarapnel parçaları çıktığını açıkladı. Açıklamada, olayın meydana geldiği bölgede herhangi bir operasyon düzenlenmediği, duyurudu. Diğer bir iddia ise 44 yaşındaki Yeşilmen’in hamile olduğu yönündeydi. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı da Selamet Yeşilmen’in, kurşun değil patlayıcı maddeyle öldüğünü ve hamile olmadığını açıkladı.

STAR