Kanlı terör örgütü PKK'lı terörist  "Tufan Amed" kod adlı Baran Kaval'ın cenazesine HDP Milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Feleknas Uca ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı da katıldı. HDP'li isimlere cenazedeki görüntülerin ardından soruşturma başlatıldı.

MEZARLIK YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki kimsesizler mezarlığına gömülen teröristin ailesinin DNA tespiti istemesinin ardından kimsesizler mezarlığından alınarak Diyarbakır'da defnedildi.

BEZ PARÇALARI SERİLDİ

Bağlar ilçesindeki mezarlığa gömülen teröristin cenazesi sırasında terörist kıyafeti giyen Baran'ın fotoğrafı taşınırken tabutun üstüne kanlı terör örgütünü simgeleyen bez parçaları serildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yaşanan olay savcılığı harekete geçirdi... Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, bugün Diyarbakır’da terörist cenazesine katılan HDP milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Feleknas uca ile Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın, “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet” ve “Terör örgütü propagandası” yapmak suçlamalarıyla başlatıldığı öğrenildi.