Sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından paylaşımda bulunan Bozkurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Anayasa Mahkemesi bu şekilde bir karar vermiş olabilir. Ben Anayasa Mahkemesi'nin kararına sesiz kalırım. Onu kabul etmek durumunda değilim. Çok açık net söyleyeyim. Verdiği kararı da uymuyorum ve saygıda duymuyorum." dediğini hatırlatan Bozkurt, şu paylaşımda bulundu:

"Anayasa Mahkemesi 'hak ihlali var' diyorsa, hakkı ihlal edilen birileri ve o hakkı ihlal eden başka birileri de var demektir. Bir de adaletin gerçekleştiğini düşündüğümüzde 'nihayet' sözcüğünü kullanmak zorunda kalmasak, ne güzel bir ülke olacak burası. 'Yavru gezici' ne demek ve halka hitap etmenin yeni şekli bu mu anlamaya çalışıyorum? Anayasa 138; yasama ve yürütme organları ile idare, mahkeme kararlarına uymak zorundadır. Cumhurbaşkanı, Verdiği karara uymuyorum saygı da duymuyorum.' diyor. Halk Cumhurbaşkanı'nı örnek alırsa bu toplum düzeni nasıl bir hal alır. Keşke bunlar hep şaka olsaydı."