İstanbul Savcılığı'nca FETÖ'ye yönelik yürütülen bir soruşturma çerçevesinde geçtiğimiz günlerde yapının önemli bir noktadaki imamlarından birisi Gizli Tanık olarak ifade verdi. Gizli Tanık olan imam, önemli bilgiler paylaştı. FETÖ'nün içerisinde uzun yıllardır farklı birimlerde görev yaptığını MİT, Asker ve polis grupları ile görüştüğünü, Fetullah Gülen'in bu gruplara talimatlarını bizzat ilettiğini kaydeden Gizli Tanık Asker Grubu ile bazı görüşmelerine ilişkin şok detaylar anlattı. Gizli tanık, askeri okullara girmek isteyen kişilere ve okul öğrencilerine özel sunumlar yaptıklarını, kendisinin de görev aldığı bu sunumların Pensilvanya'dan gelen fetvalar çerçevesinde gerçekleştirildiğini belirtti.

YAPARKEN ZEVK ALMAYIN
Gizli tanık, "Tedbir amacıyla deşifre olmamak için içki içebilirsiniz. Namazlarınızı saçınızı tararken tuvalette kılabilirsiniz, eğer kaçınılmazsa zevk almadan zina dahi yapabilirsiniz' şeklindeki Fethullah Gülen'in fetvasını bizzat iletiyordum" dedi.

'HDP'Yİ DESTEKLEDİK'
7 Haziran ve 1 Kasım öncesinde AK Parti'ye karşı cemaat unsurlarının HDP'ye destek vermesi talimatı verildiğini kaydeden Gizli Tanık, "AK Parti'ye HDP dışında başka kimse zarar vermez. AK Parti'nin gitmesi gerekir. Bu dini mübine yapılmış en büyük hizmettir" fikrinin cemaat tabanına benimsetildiğini kaydetti. HDP'nin güçlü olmadığı bölgelerde AK Parti'den sonraki en güçlü siyasi parti belirlenerek onlara destek olunduğunu kaydeden Gizli Tanık FETÖ'nün özellikle kürt asıllı işadamlarını son dönemde önemsediğini onları yurtdışına çıkararak para kazanmalarını sağladığını kaydetti. Gizli Tanık, bu durumun bu işadamlarının kürt halkı üzerinde AK Parti karşıtlığı için etkili olma beklentisi ile yapıldığını ifade etti.