Mersin’de CHP Mezitli İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Halk Yürüyüşü’ne katılanların üzerine çevredeki binaların üzerinden yumurta atıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında CHP Mezitli İlçe Başkanlığı, CHP Mersin Milletvekilleri Hüseyin Çamak, Serdar Kuyucuoğlu, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı yürüyüş düzenlendi. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen kalabalığa çevre binaların üzerinden yumurtalı saldırı yapıldı. Kimliği belirlenemeyen kişilerin attığı yumurtalardan biri CHP Mezitli İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Yıldırım’ın 11 yaşındaki oğlu Baran Yıldırım’ın başına isabet etti. Baran Yıldırım’a ilk müdahaleyi annesi yaptı. Kısa süreli bir şok geçiren çocuğun başı suyla yıkandı ve kısa süre yaşadığı şoku atlattıktan sonra annesine sarılarak yürüyüşe devam etti. Yürüyüşe katılanlar saldırıyı kınadı. İlkokul 5’nci sınıf öğrencisi Baran Yıldırım, “Bugün 19 Mayıs oldugu için yürüyordum. Kafama yumurta geldi. Bir anda herşey hayalmiş gibi oldu” dedi.

Mezitli Belediye CHP’li Başkanı Neşet Tarhan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:
‘Oldukça coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdik. Her kesimden insanlar vardı. Çünkü biz herkesi kucaklayan bir sosyal demokrat partiyiz. Bu çocuğumuza atılan bir yumurta çok fazlasıyla onların üzerine dönecektir. Cumhuriyet ve Atatürk’ün devrimlerine kimse karşı çıkamayacaktır. Bu gençliğin, bu coşkunun önünde hiç kimse duramayacaktır”.

Yumurtalı saldırıya sahne olan yürüyüş Viranşehir sahilinde buldu.  DHA