2016 yılının en büyük uyuşturucu operasyonunu, 9 Ocak günü İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne (İEM) bağlı Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdi.

Çamçeşme Mahallesi’ndeki bir oto yyıkama işletmesinde park halindeki bir otomobil ile önünde bekleyen 2 kişiden şüphelenen Önleyici Hizmetler ekipleri, Genel Bilgi Toplama (GBT) ve plaka sorgulaması yaptı. GBT sorgulaması sonucu, M.M. ve A.U.’nun “Kaçakçılık” ve “Uyuşturucu madde ticareti” suçlarından kaydı çıktı. Araçta arama yapan ekipler, bir poşet içerisinde 135 bin 140 lira, bin 550 Dolar, 920 Euro para ve 2 hassas terazi ele geçirdi.

BASKIN ÜSTÜNE BASKIN

Bilgilendirme üzerine Çamçeşme Mahallesi’ne ulaşan İEM Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Pendik Önleyici Hizmetler ekipleri ile oto yıkama işletmesinde arama yaptı. Ekipler, oto yıkamada bulunan bir iş makinasının içine zulalanmış gizli bir bölmede 292 kilo esrar ele geçirdi. Şüphelilerin aynı mahalledeki dairesinde yapılan aramada ise  118,5 kilo esrar buldu. Dedektifler, M.M., A.U. ve evi kiralayan C.K’yı gözaltına aldı. Şüpheliler, Vatan Caddesi’ndeki Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguya alındı.