Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kendisini antrenör olarak tanıtarak ortaokul öğrencilerini dolandıran bir şüpheliyi yakalamak için operasyon başlattı.

Aileleri ile birlikte polise başvuran ortaokul öğrencileri B.O. ve M.C., şikayet dilekçelerinde, "Parkta top oynuyorduk. Yanımıza bir adam gelerek büyük bir kulübün altyapı antrenörü olduğunu söyledi. Top oynayışımızı beğendiğini, kulübe alabileceğini söyledi. Ona inandık. Bize dayanıklılık performansımızı görmek için koşu yapmamız gerektiğini söyledi. Cep telefonu ve cüzdanlarımızı emanet olarak ona verdik. Söylediği istikamete koşmaya başladık. Ancak geri döndüğümüzde ortada yoktu. Dolandırıldığımızı anladık" dedikleri belirtildi.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, yaptıkları araştırmada, dolandırıcının güvenlik kamerasına yakalandığını tespit etti. Görüntülerde, çocukları farklı yönlere koşturan zanlının, daha sonra koşarak o noktadan ayrıldığı dikkat çekiyor.


19 ÖĞRENCİYİ DOLANDIRMIŞ

Polis bu görüntüleri kullanarak zanlının kimliğini tespit etti. Sahte antrenörlük yapan kişinin 34 yaşındaki Emrullah A. olduğu belirlendi. Polisin önceki gün düzenlediği operasyonda Emrullah A. yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen zanlı, benzer şekilde dolandırdığı 19 ortaokul öğrencisi tarafından teşhis edildi.

Daha önceden dolandırıcılık suçundan sabıkası bulunan Emrullah A., sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.