ERCAN ÖZTÜRK / HABER MERKEZİ

Fransız Meilland Gülleri'nin patentini 2015 yılında aldıklarını söyleyen Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdür Murat Ermeydan, geliştirdikleri projeleri şu sözlerle anlattı: Alibeyköy'de 300 dönümlük geniş bir fidanlık içinde yer alan Türkiye'nin en büyük Bahçe Marketi bulunuyor. Bahçe Market, her tür çiçeğe, çok farklı ağaç türlerine kadar oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Mezarlık Peyzaj uygulamaları içinse iki ayrı noktada Zincirlikuyu ve Karacaahmet mezarlıklarında birer Mini Bahçe Market bulunuyor. Yakınlarının mezarlıkları için peyzaj düzenlemesi ve yıllık bakımının yapılması işlemi çok cüzi bir ücretle buradan sağlanabiliyor.  

ÜCRETSİZ BAHÇIVANLIK KURSLARI

Ermeydan, Bahçe bakımını hobi ya da meslek olarak yapmak isteyenlere ücretsiz bahçıvanlık kursları düzenleniyor. İdealtepe 50. yıl korusu içindeki merkezde Avrupa yakasında ise Haliç eğitim merkezinde yılda iki dönem olarak düzenleniyor. Bahçıvanlık kurslarındaki eğitmenler kendi alanlarında uzman peyzaj mimarlarından oluşuyor dedi.

Meilland cinsi artık Türkiye‘de

2015 yılında Fransız Meilland Firması ile yapılan lisans hakkı sözleşmesiyle Meilland Gülleri'nin Türkiye‘de üretimi ve satış lisans hakkı İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ'ye aittir.