Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe derbisi öncesi Maçkolik Radyo'da soruları yanıtladı.

Derbi hakkında konuşan Orman, "Bu şampiyonluk harici bile olsa, Fenerbahçe'yle maç yapmak önem arz eder. Derbi müsabakası. Vodafone Arena'da oynanacak. Güzel bir müsabaka olur, inşallah seyredenlere keyif veren bir futbol ortaya konur. İsmine yakışır bir derbi olur diye umut ediyorum." dedi.

"ALLAH HAKEM ŞANSI VERSİN"

Ayrıca derbinin hakemi Fırat Aydınus hakkında açıklama yapan Orman, "Taraftarımızdan Fırat Aydınus ile alakalı fazla derecede tepki var. Vodafone Arena'ya gelecek, ilk defa orada maç yönetecek. Uzun zamandırda ilk kez Beşiktaş maçı yönetecek. Allah hakem şansı versin. İnşallah doğru düzgün bir maç yönetir." ifadelerini kullandı. 

"GEREKİRSE EZELİ RAKİPLERDEN YİNE TRANSFER YAPARIZ"

Bu sene yapılan transferler ve gelecek sezon transferleri hakkında konuşan Beşiktaş Başkanı, "Oyuncu transfer ederken taraftarın hoşuna gitsin diye yapmayız. İhtiyacımız olursa ezeli rakiplerden yine transfer yaparız. Ama biz bu sene çok kısıtlı transfer yapıp, gelecek sezon, birbirleriyle daha çok oynamış oyuncularla devam etmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Beşiktaş Başkanı, "Gazetelerde Aboubakar'ın bonservisinin alınıp alınmayacağı konuşuluyor, Caner Erkin konuşuluyor, Talisca konuşuluyor... Bunlarla ilgili bir düşünce, plan var mı?" sorusu üzerine, "Onu çocuklara sormak lazım. Hepsi burada mutlular. Onlar burada mutluyken, huzurluyken, gazeteler onları alıp başka takımlara gönderiyorlar. Boş kalınca bunlar oluyor, ne yapalım yani? Fakat doğru değil."  dedi.

GOMEZ İLE TRANSFER GÖRÜŞMESİ YOK

Mario Gomez ile herhangi bir transfer görüşmesinin olmadığını belirten Orman, "Mario Gomez ile temaslarımız oluyor ama insani manada. Her konuştuğumuz insanla ticaret mi konuşmamız lazım?" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Oğuzhan Özyakup'unda takımdan ayrılmayacağını açıklayan başkan, "Oğuzhan'ın kontratı uzatılıyor, daha imzalar atılmadı ama sonralara geldik. 5 yıl daha uzatıyoruz." dedi.

"MESSİ'Yİ İSTERDİM"

"İzleyip keşke bizde olsa dediğiniz biri oldu mu?" sorusu üzerine Orman, "Oldu tabii. İspanya'da oldu. Messi'yi isterdim." açıklamasında bulundu.

Şenol Güneş ile olan sözleşmesindeki opsiyonu lig sonunda görüşeceklerini açıklayan Orman, "Artı 1'i kullanmayı düşündüğümüzü söyledik ama zaten lig bir bitsin, ondan sonra oturur hocamızla konuşuruz." dedi.

"STATLAR ZAFER ELDE ETMEZLER"

Vodafone Arena için de açıklama da bulunan Fikret Orman, "Mutluluktan başka çok bir şey yok. Statlar zafer elde etmezler. Statların zaferin elde edilmesi için araç olurlar. Zaferi elde edecek olanlar oyunculardır." ifadelerini kullandı.