Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince paralel yapıya yönelik 4 aylık çalışmanın ardından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 11 dernek yöneticisi ve çalışanının sorgusu devam ediyor. Dernek yöneticilerinin, özgeçmişleri havuzda toplanan yaklaşık 10 bin kişi arasındakilerle mülakat yaptıkları, özellikle "17-25 Aralık" operasyonları sonrasında işe yerleştirdiklerinde deşifre olmamaları için kesinlikle uymaları gereken kuralları içeren listeler verdikleri ileri sürüldü. İşe yeni giren kişilerin, FETÖ/PDY ile bağlantılarının ortaya çıkmaması için dikkatli olmaları gerektiğinin özellikle vurgulandığı, ilk önce sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarını silmeleri istendiği iddia edildi. 

 

Haberlere yorum yapmayın

Bu kişilerin, internette okudukları haber ya da köşe yazılarına kesinlikle yorum yapmamaları, cemaatle bağlantılı iş yerlerinde ödemeleri kredi kartı yerine nakit gerçekleştirmeleri, bağlantılı bankalardan hesap açtırmamaları ve kredi kartı almamaları konusunda da uyarıldıkları öne sürüldü. 

Üyelerle görüşmeyin 

Elektrik, su, doğalgaz gibi abonelikleri başka isimlerle açmaları, taşıtmatikle yakıt almamaları, akaryakıt ödemelerini nakit yapmaları gibi konularda da uyarıldıkları ileri sürülen kişilerin diğer FETÖ üyeleriyle görüşmeleri kesinlikle yasak!

Başka gazete gözüksün!

Toplantılar için kişisel rezervasyon yaptırmaları, cemaatle bağlantılı işletmelerde konaklamamaları konusunda uyarılan bu kişiler FETÖ'ye yakın dergi ya da gazete almayacak, deşifre olmamak için kapının önüne başka gazeteler koyacak.