FETÖ’nün ‘MİT ve bürokrasi imamı’ olduğu öne sürülen işadamı Hazim Sesli’nin FETÖ'den aranan firari Hakan Şükür’e arazi çalımı attığı ortaya çıktı.

Sesli’nin, Hakan Şükür'ün ortak olduğu enerji şirketi için Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nden (OSB) verilmesi planlanan bedelsiz devlet arazisini kendi şirketlerine tahsis ettirdiği iddia edildi.

Habertürk Gazetesi'nden Nihat Uludağ ilginç iddianın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan FETÖ iddianamesinde yer aldığını öne sürdü.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan Y.Ç., Uşak polisine verdiği tanık ifadesinde, “Ünlü futbolcuHakan Şükür, 2010’da 3 ortakla kurduğu HBA isimli enerji şirketi için Uşak’a arazi bakmaya geldi. Devletten teşvik amaçlı arazi almak için Hazim Sesli ile irtibata geçti” dedi.

Y.Ç., “Hazim Sesli, Hakan Şükür’ün arazi için Uşak’a gelmesinden rahatsız oldu. ‘Niye bu firmayı buraya getiriyoruz, bu işi kendimiz yaparız’ diyerek o dönem HER ve HERA isimli enerji şirketi kurdu. Daha sonra devletin teşvik amacıyla bedelsiz olarak verdiği araziler bu şirketlere tahsis edildi” diye konuştu.