Sezon sonu birçok oyuncusu ile sözleşmesi sona erecek Fenerbahçe’de alternatif olarak düşünülen isimler de ortaya çıkmaya başladı. Kiralık gelen ve lig bitiminde ülkesine dönecek olan kaleci Fabiano’nun alternatifi Gaziantepspor’dan... Sarı-Lacivertli idare, Karcemarskas’ı renklerine bağlamayı planlıyor. 2010 yılından beri G.Antep’de vazife yapan 33 yaşın- daki Litvanyalı ağ bekçisinin sözleşmesinin bu sezon sona erecek olması maliyet problemini de ortadan kaldırıyor.

YEDEKLİĞİ SORUN ETMEZ...

Yeni Yüzyıl'ın haberine göre; yaşının yüksekliğine rağmen Karcemarskas’ın düşünülmesinde 3 mühim etkenin rol aldığı belirtildi. Bunların başında, Litvanyalı kalecinin altı yıldır oynadığı Süper Lig’i çok iyi tanıyor olması ve ahenk sorununun ortadan kalkması... İkinci faktör ise Volkan’ın ardında yedekliği problem etmeyecek bir ad olması.

GEÇİCİ FORMÜL OLACAK

Üçüncü ve en önemlisi ise altyapıdan yetişen kalecilerle ilgili gelen rapor. Bu rapora göre iki sene içinde Ertuğrul’un yanı sıra yeni yetenekler A Takım kalesini koruyabilecek düzeye gelecek. Bu dönemde de Karcemarskas bir bakıma “Geçiş süreci formülü” olacak.