15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı deviremeyenler döviz üzerinden Türkiye'ye operasyon çekmeye girişmişti. Oyunu farkeden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ben milletime güveniyorum bu tuzağıda bozacağız herkes dövizlerini Türk lirasına çevirsin bu ekonomik tuzakta teğet geçecek" demişti.

Erdoğan'ın sözleri üzerine tüm Türkiye'de adeta dolar bozma seferberliği başlatılmış, vatandaşlar dolar bozmak için döviz bürolarına akın etmişti.

EN DÜŞÜK SEVİYESİNE İNDİ

Dolar bugün son aylardaki en düşük seviyesine indi. Erdoğan'ın çağrısı ile dövizlerini bozduran Türk milleti bir oyunu daha böylece bertaraf etti.

Dolar, ABD Merkez Bankası'nın (FED) dün akşam açıklanan tutanaklarının ardından 3.58 seviyesinden işlem görmeye başladı.

Euro ve Dolar 5 lira olacak diye el ovuşturanlar ise şaşkın...

MERKEZ'İN MÜDAHALESİ VE FED'İN AÇIKLAMASI DOLARI VURDU

Küresel piyasalarda azalan dolar talebi ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) hamleleri ile şubat ayı başından bu yana düşüş trendinde hareket eden dolar/TL, dün analistlerin önemli destek olarak nitelendirdikleri 3.60'ın altına düştü. Dolar uzun zamandan sonra ilk kez en düşük seviye olarak 3.5782'yi gördü.

3.60'IN ALTINA GERİLEDİ

Kur şu dakikalarda 3.58 seviyesinden işlem görüyor.

Euro/TL ise 3.78'den işlemde.