Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telekonferans yöntemiyle Türkiye'nin çeşitli illerinde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü hal uygulamasının sıkıyönetim olmadığı vurgulayarak, "Özgürlüklerin kısıtlanması söz konusu değildir. Vatandaşın ekonomik faaliyetleri değişmeyecek" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Bizim kardeşliğimizi ne FETO ne de onun haşhaşileri bozamayacak. Buradan Pensilvanya'daki zata ve uşaklarına sesleniyorum: eğer hukuktan yanaysanız buyurun Türkiye'ye gelin.

 
OHAL sıkıyönetim değil, FETÖ'cüleri kamudan temizleme hareketidir

Olağanüstü hal sıkıyönetim değildir. Sadece demokrasinin daha iyi işleyebilmesi için özellikle bu terör örgütü mensuplarını, Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarını, hangi terör örgütü mensubu olursa olsun bunları kamudan temizlemek suretiyle devletimizi güçlü ellere teslim etme hareketidir.

Valilerin yönetimi çok daha güçlenecek

Olağanüstü Hal Kanunu, valilerin yönetiminin çok daha Telekonferans yöntemiyle Türkiye'nin çeşitli illerinde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan?, "OHAL sıkıyönetim değildirgüçlendirilmesi sürecidir. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz yine valilerimizin illerde emrinde olacak ve onlarla birlikte çalışmasını sürdürecektir. Olağanüstü hal sürecinde, temel hak ve özgürlükler noktasında asla bir kısıtlama söz konusu değildir. Böyle bir şey yoktur. Bunun garantörü biziz. Halkım çok daha huzurlu, güvenlikli olacak ve aydınlık yarınlara emin adımlarla yürüyecektir.

Spekülasyonlar yapanlar çıkabilir, sakın oyuna gelmeyin

Bir çok spekülasyonlar yapanlar çıkabilir, sakın bu oyuna gelmeyiniz. Şu anda üç ay süreyle olağanüstü hal ilan edilmiştir. Bu asla vatandaşımın ekonomik faaliyetlerine yönelik bir adım değildir. Bunlarda rahat olun. Uydurulan yalanlara asla sizler inanmayın. Zaten gerek Başbakanımız, gerek hükümet yetkilileri, zaman zaman bu konularda da gerekli aydınlatmaları yapacaklardır, biz de yapacağız.