Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz akşamı bombaladığı TBMM'yi ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'te konuşma yaptı. Son dönemde soyal medyada çıkan 'Bir darbe hazırlığı daha var' söylentilerine cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne kadar etabınız varsa hepsiyle gelin" ifadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları;

"BUKALEMUNDAN BETERLER"

"Saygıdeğer Meclis üyeleri. Az önce Sayın Meclis Başkanı İsmail Kahraman'la Meclis'i gezdik. Olayın ne kadar ciddi olduğunu gördük. Bir avuç asker kıyafeti giymiş terörist TBMM'yi vurdu. Siz, Meclis'i ve milleti vurmaya kalkıştınız. Milletimi meydanlara davet ettiğim andan itibaren meydanlara yüründüyse, bu durum bu hainlerin hesabında yoktu. Milletime bir talimat daha veriyorum, ikinci bir emre kadar meydanları boş bırakmayın. Nihai kararı milletimizle birlikte vereceğiz ama biraz sabır. Bu öyle bir virüs ki metastas yapmış. Öyle bir kazımak lazım ki yolumuza emin adımlarla devam edelim. Bunlar kendilerini çok iyi gizliyorlar, öyle ki bukalemuna saygısızlık olur. Bukalemundan beterler."

"EĞER BATI DEMOKRASİYE İNANIYORSA..."

"Parlamentoyu gezdim. Gördüğüm hal dünyaya bir örnektir. Eğer batı demokrasiye inanıyorsa, bize parantez içi kınama yapmasınlar. Dışişleri vasıtasıyla tüm dünyaya bu saldırının videolarını göndereceğiz. Temenni ederim ki, bunları gördükten sonra halkın oylarıyla iktidar bir hükümete ve halkın oylarıyla seçilmiş bir Cumhura diktatör demezler."

"BU YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

"Ben milletimi çok iyi tanıdığımı düşünüyorum. Şu olayda benim milletim dünyaya bir örnek teşkil etmiştir. Milletim Elhamdülillah tankların karşısında dimdik durmuş, çocuk, erkek, kadınıyla şehadete yürümüştür. Bu çok önemli. Esenler'deki hanımın beyi ve evladıyla görüştüm. Söyledikleri tek şey vardı, 'Yolunuz, yolumuzdur'. Biz annemizi kaybettik ama bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Duruş bu. Biz bunu kaybetmemek zorundayız."

"NE KADAR ETABINIZ VARSA HEPSİYLE GELİN"

"Söylentiler var, bunun ikinci etabı üçüncü etabı var. Ne kadar etabınız varsa hepsiyle beraber gelin. Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece zaten benim milletim size gerekli dersleri verdi. O günden beri meydanlar geometrik artıyor ve devam edecek. Bu hesabı iyi yapmayanlar, bunu iyi düşünecekler. Bu vesile ile Silahlı Kuvvetler'in, bu hainlere aldanmayan personeline teşekkür ediyorum.

Aynı şekilde polis teşkilatımızın bunlara aldanmayan personeline teşekkür ediyorum. Tüm bakanlıklarımızın bunlara aldanmayan personeline teşekkür ediyorum. Şuna inanıyorum ki Allah'ın izniyle çoğu gitti azı kaldı."

"ADALET ŞİMDİ İŞLİYOR"

"Yargının bu süreçte bu kadar yoğun çalışması sonrası bu davaları karara bağlaması bizi mutlu ediyor. Bazıları diyor ki, 'Bu kadar kişinin içeri alınması doğru mu?'. Adalet şimdi işliyor."

"BU OHAL ALIŞILMIŞLIĞIN DIŞINDA"

"OHAL yasası parlamentodan geçti. Bu yasaya destek veren milletvekili arkadaşlarım ve siyasi partilere teşekkür ediyorum. Bunu önemsiyorum. Tabi bunun içerisinde kanun hükmünde karnanameler çerçevesinde 3 aylık bir süre var. Bazıları bunu başka bir yere çekiyor. OHAL yasası çıktı çıkmasına da millet evine mi gitti? Yoksa tam aksi millet evlerinden çıkıp meydanlara mı koştu? Bu çok önemli. Eskiden OHAL yasası çıktığında vatandaş marketleri boşaltır ve evine stok yapardı. Bu OHAL yasası alışılmışlığın dışında."

"SAKIN YATIRIMLARINIZI ASKIYA ALMAYIN"

"Bu yasa, FETÖ terör örgütünün temizlenmesini hızlandıracak. Bir de ekonomi çöker diye bir söylenti var. Değerli kardeşlerim ekonomi çökmez. Şu anda idarede hükümetimiz var. Silahlı Kuvvetler, kendi görevleri neyse o görevinin başında. Aynı şekilde polisimiz görevinin başında. Hükümet aynı görevini yapacak bir de valiliklerin görevi artacağı gibi, valilerin bu noktada gücü de aratacaktır. Tasarruf alanları valilerin önemini daha da aratacak. Merkez Bankası açıkladı, 'piyasalarda likitide sıkıntısı olmayacak' denildi. Böyle bir sıkıntı yok. Yatırımcılarımıza sesleniyorum, sakın yatırımlarınızı askıya almayın."

"SEN KİM YA! HADDİNİ BİL"

"S&P çıkmış Türkiye'nin notunu düşürüyor. Sen kimsin ya. Biz senin üyen değiliz. Haddini bil. Bunların yaptığı açıklama tamamen siyasidir. Bu, Türkiye'ye karşı yapılan bir düşmanlıktır. Kimse bunların yaptığı açıklamaları önemsemesin. Herkes çalışmalarına devam etsin."