Burdur'da önceki gün saat 11.00 sıralarında bir kişinin telefonla dolandırılmaya çalışıldığı ihbarı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Dolandırıcı M.E.A.'nın hedefinde bu sefer bir çift vardı. Kadının ifadesine göre telefonda kendini polis olarak tanıtan kişi, bir kuyumcu dükkanının soyulduğunu ve Osman Ç.'nin nüfus cüzdanının orada bulunduğunu söyleyerek para talebinde bulundu.

Bu sözlere inanan  Osman Ç.'nin para çekmek için banka şubesine gittiğini tespit eden polis, onu aramaya başladı. 

suçüstü yakalandı

Osman Ç.'yi banka şubesinde bulan polis, şüpheliyi yakalamak için Osman Ç.'yi takibe aldı. Parayı çekip banka şubesinden ayrılan Osman Ç.'nın, bir süre sonra Cumhuriyet Caddesi'nde yanına gelip koluna girerek parayı alan şüpheli M.E.A.'yı suçüstü yakaladı.

dolandırıcılıkla servet sahibi olmuş

Polis merkezinde ifadesi alınan şüphelinin daha önce bir kadını 2 bilezik, küpe ve yüzük ile 700 euro ve yaklaşık 4 bin lira dolandırdığı ve kent merkezindeki bir kuyumcudan ziynet eşyalarıyla 700 euroyu bozdurduğu belirlendi. Polis, söz konusu kuyumcuda şüphelinin sattığı ziynet eşyalarının bir kısmını buldu. Ayrıca, aynı yöntemle dolandırılan 3 mağdurun da M.E.A.'yı teşhis ettiği kaydedildi.

video kaydı yapmış

Şüphelinin cep telefonunu inceleyen polis bir video görüntüsü buldu. Görüntüde, dolandırıcılık yoluyla elde edildiği belirtilen ziynet eşyaları ve paraları çeken M.E.A.'nın, "Aşkım lan görüyor musun, zengin oldum bak." dediği duyuluyor.