1 Kasım 2015 genel seçimlerinde oy kaybı yaşayan MHP, cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifine verdiği destekle tabanını sevindirdi. Ancak kendisini MHP'li olarak tanıtan ve referandumda 'hayır' diyeceklerini açıklayan kişilere ise Devlet Bahçeli mücadelesini sürdürüyor. MHP yönetimi, AK Parti’yle birlikte 16 Nisan’daki referanduma yönelik ‘evet’ kampanyası yürütürken, muhalifler ‘hayır’ cephesinde...

Karar gazetesinde yer alan habere göre; Bu kapsamda Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ öncülüğünde kurulan “Türk Milliyetçileri ‘Hayır’ Diyor” platformu, Ankara’da bir etkinlik düzenlemişti. MHP Genel Merkezi’nin, muhaliflerin 18 Şubat’ta gerçekleştirdiği bu etkinliği mercek altına aldığı öğrenildi.

TEK TEK TESPİT EDİLEREK İSİM LİSTESİNİ İSTEDİ

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin, kurmaylarına ‘hayır’ toplantısına katılan MHP’li eski milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ile yöneticilerin tespit edilerek isim listesinin kendisine getirilmesi talimatını verdiği belirtildi.

ÜLKÜ OCAKLARI DEVREYE SOKULDU

Diğer yandan MHP yönetiminin, tabandaki ‘evet’ oylarını artırmak için Ülkü Ocakları’nı da devreye sokacağı öğrenildi. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Ülkü Ocaklı milyonlarca evladı, kimin ne söylediğine bakmaksızın Sayın Devlet Bahçeli’nin yanındadır” diyerek Bahçeli’ye desteğini açıklamıştı.