MHP lideri Bahçeli'nin "Yeterli imza bulsalar bile salona sokulmayacaklar" sözlerine cevap veren Oğan, şöyle dedi: "Elbette Sayın Bahçeli'nin oturduğu eve girmeye çalışmıyoruz. Ülkücü irade delege ile karar verdiği taktirde 'salona sokmam' deme hakkı yoktur.

Sayın Bahçeli'yi ülkücü iradeye saygı göstermeye davet ediyor ve 7 Haziran akşamı apar topar yaptığı gibi seçim çağrısını aynı cesaretle kurultay için de yapmasını bekliyorum. Partimizi bir adım öteye götürmek için talip olan tüm ülkücülere bir ağabey, bir aksakal gibi eşit şartları hazırlamalıdır.

Bu siyasal olgunluğu gösterecek olan ve 18 yıldır partimize genel başkan olarak hizmet eden Sayın Bahçeli, ülkücü irade tarafından bundan sonraki yaşamında onursal genel başkan olarak kabul görecektir." Bahçeli'nin gerekeni yapmaması durumunda, noter imzalı kurultay taleplerini genel merkeze sunacaklarını belirten Oğan, "Tüzük kurultayı gerçekleştikten sonra da MHP Genel Başkanlığına aday olacağımı saygıyla bildiririm" dedi. Oğan, "Gerekenden fazla imza toplandım. Meral Akşener, Koray Aydın gibi diğer muhalif isimlerle ortak bir metne imza attık" dedi.