Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 26 Haziran'da yapılması planlanan LGBTİ Onur Yürüyüşü için 'gereğini yapacağız' diyen Alperen Ocakları'nın açıklamasına destek vererek, "Türk-İslam ahlakı ile bağdaşmayan bu güruhun yapacağı bu yürüyüşe karşı çıkması kadar doğal bir şey olamaz. Herkes bu tür sapkınlıklara karşı protesto hakkını kullanabilir" dedi.

"KARŞI ÇIKMASI KADAR DOĞAL BİR ŞEY OLAMAZ"

Alperen Ocakları'nın özellikle gençleri Türk-İslam örf ve adetlerine göre yetiştirmeyi amaç edindiğini dile getiren Destici şu sözleri kaydetti:

"Bunun fiili bir müdahaleye varması asla söz konusu değildir. BBP ve Alperen Ocakları, şiddetin her türlüsüne karşı çıkmış bir siyasi harekettir. Ama bu konuda duruşunu da net bir şekilde ortaya koyacaktır."

"SELİN SAYEK BÖKE ÖZÜR DİLEMELİ"

Destici, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin Alperen Ocakları hakkındaki sözlerinden dolayı özür dilemesi gerektiğini de belirtirken, "Biz Sayın Böke'nin Türk örf ve adetlerine, İslam inancına, hassasiyetlerine uzak olduğunu biliyorduk ama bu gruplarla yakınlığını ve akrabalık derecesini bilmiyorduk. Bu açıklamasıyla birlikte bunu da öğrenmiş olduk. Bu derecenin seviyesini de kendisi topluma açıklarsa çok daha net şekilde bilgilendirmiş olur" sözlerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Alperen Ocakları, Onur Yürüyüşü'ne 'her şeyi göze alarak’ engel olacaklarını açıklamış, İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, "Tepkimiz çok net ve sert olacaktır. Mübarek bir ayda hep aynı şeyleri yapıyorlar. Değerlerimiz hiçe sayarak alay edercesine bizimle dalga geçiyorlar. Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız" demişti.

Bunun üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "Hakaret ve tehditlere asla seyirci kalmayacağız” açıklamasını yapmıştı.