AKP grup toplantısında konuşan Başbakan Davutoğlu, geçen hafta içinde yaptığı yurtiçi ve yurtdışı temaslarıyla ilgili bilgi verdi. Başbakan Davutoğlu, Erzincan ziyaretinde cemevi ziyaretinin detaylarını anlattı. Davutoğlu, her hafta farklı bir ile giderek vatandaşla bir araya geleceklerini, bu hafta sonu da Van’a gideceğini açıkladı.

“ESAS SORUN ESED’İN SORUN OLARAK GÖRÜLMEMESİ”

Ukrayna ziyareti hakında da bilgiler veren Başbakan’ın gündeminde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Azez yakınlarındaki PYD hedeflerini vurması ve Suriye’deki gelişmeler vardı. Davutoğlu “Suriye’de temel problem Esed rejiminin esas sorun olarak görülmemesidir. DEAŞ ile mücadele adı altında Esad’a zaman kazandırıyorlar” diye konuştu.

“YİNE VURURUZ”

Azez’de YPG hedeflerinin vurulmasını değerlendiren Davutoğlu “Yaptığımız operasyon sonucunda YPG Azez’de ilerleyemiyor. İlerlemeye kalkarsa gereğini yaparız” dedi.

“ALÇAK RUS UÇAKLARI…”

Halep’teki Esad harekatını da değerlendiren Davutoğlu, Rusya için çok sert ifadelerde bulundu. Halep’te okul ve hastanelerin hedef alındığını hatırlatan Davutoğlu “Bu bombardımanı alçak Rus uçakları yaptı…” diye konuştu. Davutoğlu Rusya’nn Halep harekatı için “Rusya akıllı bomba kullanmıyor çünkü tarihi geçmiş bombaları bitiriyor” dedi.

RUS UÇAKLARI MİSKET BOMBASI İLE VURMUŞTU!

Rus uçakları dünden bu yana Halep’e hava harekatı düzenliyor. Misket bombalarının da kullanıldığı saldırılarda çok sayıda kişinin öldüğü açıklandı.

DENİZ BAYKAL’A TEŞEKKÜR

Davutoğlu dün katıldığı bir canlı yayında “Türkiye’nin Suriye politikasını doğru buluyorum” diyen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a da teşekkür etti. Davutoğlu “Sayın Baykal devlet adamına yakışan ciddiyette konuştu. Kılıçdaroğlu laf kalabalığı yaptı” dedi. Davutoğlu “Sayın Baykal’ın dünkü destek açıklamalarını dinledikten sonra bir kez daha anladım ki milli iktidar kadar önemli olan milli muhalefet yerli muhalefettir” diye konuştu.