15 Temmuz gecesi hain FETÖ'cülerin gerçekleştirmeye çalıştıkları darbe kalkışması ülkeyi derinden sarsmış, vatan uğruna nice canlar şehitlik makamına erişmişti.

Askerinden, polisine, siviline kadar bir çok kişinin alnının akıyla hep birlikte çıktığı bu alçak girişim gecesi vatan hainleriyle mücadele esnasında şehitlik makamına erişen vatandaşın yanı sıra, bu girişiminden ağır yaralı olarak kurtarılan asker, polis ve sivillerimiz de vardı.

Darbe kalkışmasından ağır yaralınan isimlerin içerisinde Emniyet Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'da vardı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı’nda darbeciler tarafından başından vurulan Aslan, yaklaşık 5 ay yoğun bakımda tedavi gördükten sonra mucizevi bir şekilde yaşama tutundu. 

İLK SÖZÜ: ÜLKEDE NELER OLDU?

Eski Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi’nin özel kalem müdürü Kurmay Albay Erkan Öktem tarafından başından 2 kurşunla vurulan ve 5 beyin ameliyatı geçiren Turgut Aslan'ın gözünü açtıktan sonra ilk sorusu ise "Ülkede neler oldu?" oldu.

Aslan, bir binada rehin alınmış daha sonra rehin alındığı binada başından vurulmuş halde bulunmuştu...

Aslan’ın, Türkiye’de FETÖ’cülerin darbeye teşebbüs ettiğinin ve bu yüzden silahlı saldırı sonucu vurulduğunun söylenmesinin ardından, "Herkes ülkemiz için benimle beraber bir kez daha dua etsin" dediği ifade edildi.

SAĞLIĞINA TAMAMEN KAVUŞACAĞI GÜNÜ BEKLİYOR

5 ay yoğun bakımda kalan ve 2 ay da normal tedavisi süren Aslan’ın fizik tedavisi ise halen devam ediyor.

Yürümede kısmen sıkıntı yaşayan Aslan’ın yakında sağlığına tamamen kavuşacağı kaydedildi. (Habertürk)