Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tatil yaptığı Marmaris’teki otelden ayrılmasının ardından otele saldırı düzenleyen suikastçilerin, kaçarken köylülerin otomobil ve teknelerini satın almak istediği ortaya çıktı. 

KÖYLÜLER JANDARMAYI ARADI

Tanımadıkları şahısların araçlarına iki katı fiyatla satın almak istemesinden şüphelenen Marmaris’in Gökova Körfezi kıyısındaki Bördübet mevkiinde yaşayan köylüler, jandarmayı aradı. Kendilerine gösterilen fotoğraflardan suikastçilerden ikisini teşhis edince, Bozburun-Datça yarım adası ile Gökova ve Hisarönü Körfezi 30 bordo bereli, 500 komando ve özel harekat polislerinin de aralarında bulunduğu emniyet güçlerince kıskaca alındı.

24 SAAT ARALIKSIZ ARANIYORLAR

2 helikopterin havadan, 3 sahil güvenlik ekibinin de denizden destek verdiği, 19 darbeci askeri yakalama çalışmaları günün 24 saati boyunca sürüyor.

DENİZ ARAÇLARININ HAREKETİNE İZİN VERİLMİYOR

Hisarönü Körfezi ve Gökova Körfezi’nin Marmaris kıyılarında jetskiler dahil her türlü denizin aracının hareketine izin verilmiyor.

YUNAN ASKERLER DE ÖNLEM ALDI

Marmaris’e en yakın Yunanistan Adası Simi’nin açıkları da sürekli gözlenirken, Yunan askeri güçlerinin de adada suikastçilere yönelik önlem aldığı, komşu ülkenin helikopterlerinin de sık sık uçarak Türkiye istikametindeki denizyolunu kontrol altında tuttuğu öğrenildi.

SAT KOMANDOLARININ 3'TE 1'İ FETÖ'CÜ ÇIKTI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı infaz etmeye giden SAT komandoları FETÖ'cü çıktı. Özel olarak büyük zorluklardan geçerek yetiştirilen bu askerlerin bulunduğu birlikteki diğer bordo bereliler ise şaşkın... Kendilerini nasıl yıllarca sakladıkları hala muamma...