"Marmara Üniversitesi'nin benim dünyamda ayrı bir yeri var" Erdoğan, "Rektörümüz benim fakültede sınıf arkadaşımdı aynı zamanda. Şimdi de rektör olarak mezun olduğu yerin başında" dedi.

Erdoğan, "Ben de köklü bir eğitim kurumu olan Marmara Üniversitesi'nin mezunu durumundayım. Bugünler de birileri şahsımla ilgili olarak diploması vardır yoktur tartışma başlattılar. Emin beye dedim ki; şu künyeyi bir karıştır da, oradan arşivden çıkar, şunları yayınlayacak mısın kendilerine gönderecek misin, ne yapacaksan yap da bunlar benim söylediklerime hiçbir zaman inanmadılar inanmayacaklar, siz kendilerine rektör olarak bunlara gönderirseniz bel ki inanırlar" dedi.

Erdoğan, "Kayıt olduğum, okuduğum ve mezun olduğum okul ortada sınıf arkadaşlarım ortada, ayrıca üniversite yönetimi resmi açıklamayı yaptı. Tüm bunlara rağmen birileri ısrarla bu meseleyi köpürtmeye devam ediyor" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne yaparsanız yapın; eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri. Biz eserle ortadayız" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkenin en zor döneminde bin bir sıkıntıya göğüs gererek üniversiteye gitmişim tüm zorluklara rağmen bitirmişim bunların umurumda değil" diye konuştu.