Cübbeli Ahmet, olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "Allah Nevruz'u iptal etti" diyerek tamamen kaldırılması gerektiğini söyledi. Bu sözler sonrasında sosyal medyadan da Erdoğan fotoğrafları paylaşılarak tepki geldi. "Bunlar hoplayıp zıplarken neredeydin hoca"

Cübbeli Ahmet, Allah'ın Nevruz'u tamamen iptal ettiğini söyleyerek bu bayramın tamamen kaldırılması gerektiğini söyledi. Cübbeli Kuran'ı Kerim'de böyle bir emrin olmamasına rağmen her zaman olduğu gibi yine doğruluğu ispat edilmemiş hadislerlerden yola çıkarak hüküm verdi.

RİCA EDİYORUM TAMAMEN KALDIRIN

Cübbeli, ''Hz. Muhammed, 'Allah size Nevruz ve Mihrican bayramlarından daha hayırlı iki bayram nasip etti. Allah bu bayramları iptal etti. Yerine de Ramazan ve Kurban bayramlarını getirdi' diye buyurdu. Bunu Allah İptal etti. Yetkililerden rica ediyorum, Nevruz Bayramı'nı tamamen kaldırın.'' dedi.

"BU ZAMANA KADAR NEREDEYDİN?"

Bazı sosyal medya kullanıcıları bu sözlere isyan etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmayları ile Nevruz kutlamalarına katılmaları ve hatta ateş üzerinden atlanılan fotoğraflar paylaşılarak, "Bunlar hoplayıp zıplarken neredeydin hoca" tepkileri geldi.