Hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK'lıları etkisiz hale getirmek amacıyla 14 Aralık günü sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre İlçesi'nde bu gece güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çatışma çıktı. Çatışmada PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte 1 uzman çavuş şehit oldu. Cizre'de güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasındaki çatışmalar sürerken, art arda patlama sesleri duyuldu.

ŞEHİT ATEŞİ ADANA'YA DÜŞTÜ
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bölücü terör örgütü PKK üyeleriyle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ufuk Fesli'nin Adana'daki baba evine ateş düştü.
Ambulans ile şehidin büyüdüğü eve gelen askeri heyet, acı haberi şehidin annesi Meryem İşgüzar ve üvey babası Ahmet İşgüzar'a verdi. Çocuk yaşta öz babasını kaybeden şehidi büyüten Ahmet İşgüzar ve annesi Meryem İşgüzar, acı haber sonrasında fenalık geçirdi. Sağlık görevlilerinin müdahale ettiği İşgüzar çiftinin feryadı yürekleri dağladı. Şehidin nişanlı olduğunu belirten yakınları, Ağustos ayında düğün yapmayı planladığını anlattı. Şehidin evinin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asılırken, acı haberi alan yakınları ve komşuları taziye için eve akın etti. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ufuk Fesli'nin cenazesi, bugün saat 10.00'da Şırnak'ta yapılacak törenin ardından Adana'ya gönderilecek.