CIA Başkanı John Brennan, pazartesi günü Paris'teki saldırıların "bir kereye mahsus bir olay" olmadığı ve İslam Devletinin şimdiki durumda benzer operasyonların hazırlığı içinde olabileceği konusunda uyardı.

Brennan bir politika enstitüsünde yaptığı konuşmada, "Bunun IŞİD'in tek hazır operasyonu olmadığını tahmin ediyorum. Şu anda Avrupa ve diğer yerlerdeki güvenlik ve istihbarat servisleri hararetli bir şekilde bunları ortaya çıkarmak açısından ne yapabileceklerini bulmaya çalışıyorlar." dedi.

Brennan'ın açıklaması, Fransa, Belçika ve diğer ülkelerdeki yetkililerin cuma günkü saldırıların zanlılarının izini sürmeye çalıştıkları bir sırada geldi.

CIA Direktörü, ABD istihbaratının halen IŞİD'in sorumlu olduğunu teyit etmediğini ama Paris saldırıları ve Rus yolcu uçağına düzenlenen bombalı saldırının radikal İslamcı grubun işaretlerini taşıdığını söyledi.

 Şok iddia: Rus uçağına konan bombayı İngiliz IŞİD'ciler yaptı Mısır'da düşen Rus yolcu uçağının IŞİD tarafından bombayla düşürüldüğü yönündeki iddilara yenisi eklendi. İstihbaratçılara göre...