Türkiye ve Rusya'da ayrı suçlardan yargılandığı belirtilen 'Çerkes Cengiz' lakaplı Cengiz Şıklaroğlu'nun 10 aylık hapis cezasını yatmak üzere 100 araçlık konvoyla cezaevine gittiğini gösteren görüntüler herkesi şaşkına çevirmişti. Ancak gerçek ortaya çıktı. Cengiz Şıklaroğlu konvoyla şov yapıp cezaevine gitmemiş. Şıklaroğlu bugün polis tarafından gözaltına alındı. Şıklaroğlu'nun konvoyundaki araçların da kiralık olduğu iddia ediliyor. Emniyet Müdürlüğü Şıklaroğlu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada "Kendini suç örgütü lideri gibi tanıtıp korku salmaya çalışan Ç.Ş. isimli şahıs operasyonda yakalanmıştır" denildi.

Hürriyet'in haberine göre, Çerkes Cengiz lakaplı Cengiz Şıklaroğlu 10 aylık hapis cezasını yatmak üzere 100 araçlık konvoyla cezaevine gittiğiğini gösteren görüntüler ile bir anda gündeme gelmişti. İhlas Haber Ajansı'nın geçtiği haberde Şıklaroğlu'nun 2016 yılı başında geldiği Türkiye’de Suriye’deki Türkmenlere yardım etmesi için bazı işadamlarına zorla senet imzalattığı iddiasıyla yargılandığı davalardan hapis cezası aldığı öne sürülmüştü.

O GÖRÜNTÜLER KURGU ÇIKTI

100 araçlık konvoyla cezaevine gitme görüntüleri kurgu çıktı. Şıklaroğlu bugün Çocuk Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından gözaltına alındı. Emniyet de Şıklaroğlu için açıklama yaptı.

Şıklaroğlu'nun o görüntülerden sonra ortadan kaybolduğu ortaya çıktı. Şıklaroğlu'nun bugün Üsküdar'da gözaltına alındığı öğrendildi. Evinden 1 adet kuru sıkı ve 1 adet tüfek çıktığı iddia edilen Şıklaroğlu'nun emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Şıklaroğlu, Rusya'da yargılandığı davadan beraat ettikten sonra 2016'da Moskova'dan İstanbul'a gelişinde Atatürk Havalimanı'nda da oldukça kalabalık bir kitle tarafından karşılanmıştı.

ŞİRKETLERİN TELEFONLARI ÇALIŞMIYOR

Takvim'in haberine göre ise Şıklaroğlu'na ait olduğu öne sürülen biri Tuzla'da diğeri de Büyükçekmece'de olan şirketlerinin telefonlarının çalışmadığı görüldü. Şıklaroğlu ile ilgili olarak özellikle Rusya'da zengin sevgililerini dolandırdığı ve mağdur ettiği iddiaları ile hakkında çeşitli şikayetler olduğu iddia ediliyor. Cengiz Şıklaroğlu'nun hakkındaki suçlamalar nedeni ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde de kaydı bulunduğu ortaya çıktı.