İstanbul'da 1973-1977 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Ahmet İsvan'ın cenazesi CHP'nin kavgalı isimlerini bir araya getirdi. 

İstanbul'da 1973-1977 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Ahmet İsvan, bir süredir tedavi gördüğü özel hastanede dün sabah yaşamını yitirmişti. İsvan için ilk tören, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Saraçhane'de bulunan başkanlık binası önünde düzenlendi.

KAVGALI İSİMLER YAN YANA SAF TUTTU

Levent Camii'nde öğle namazından sonra düzenlenen cenaze töreninde siyasi parti temsilcileri hazır bulundu. Törende, CHP içinde kurultay tartışmaları ile gündeme gelen isimler de yer aldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar törende hazır bulunan isimler arasındaydı. Cenazede Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ve Muharrem İnce yan yana saf tuttu. Fikri Sağlar ise ayrı durmayı tercih etti. Kılıçdaroğlu ile Baykal arasında gergin sohbet dikkatlerden kaçmadı. 

 

CHP SOPA SALLAYARAK YÖNETİLMEZ

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, tören öncesi basın mensuplarının, CHP Milletvekili Sağlar hakkında disiplin sürecinin başlatılmasına ilişkin sorusunu yanıtladı. Baykal, "CHP tehditle, öfkeyle, sopa sallayarak yönetilemez. Ülkenin bu ortamında, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir an önce toparlanıp kendine gelmesine acil ihtiyaç var" yanıtını verdi.