Kötü çocuk Cem YılmazAli Baba ve 7 Cüceler filminde kötü adam olarak izleyeceğimiz Cem Yılmaz'ın kötü çocuk karakterleri yıllar öncesine kadar uzanıyor. Bir filmde başrolde izlediğimiz oyuncuyu farklı bir kimlik ve karakterle aynı filmin içinde görmeye alışkınız, özellikle kötü kalpli ikiz kardeş karakteriyle Yeşilçam'ın beyazperdesinden evlerimize konuk olan ve Cüneyt Arkın ya da Kemal Sunal filmlerinde gördüğümüz bu geleneği günümüzde sürdüren isimlerden biri de filmleri milyonluk gişe rakamlarına ulaşan Cem Yılmaz.

Bu alışkanlığını özellikle son filmi Ali Baba ve 7 Cüceler de bir üst basamağa taşıyan Cem Yılmaz'ın içindeki kötü adam hemen her filminde kendine sahne şansı buluyor. Biz de Ali Baba ve 7 Cüceler filminde yine kötü adam rolünde karşımıza çıkacak olan Cem Yılmaz'ın hayat verdiği kötü çocukları sayfamıza taşıdık.

1995 yılına gidiyoruz… Ekranlarda Bir Demet Tiyatro fırtınasının estiği zamanlara… Cem Yılmaz yıldızı yeni yeni parlamaya başlamışken o dönemin favori yapımında boy göstermiş ve dizinin mafya karakteri Eyvah Necdet'e kendi tarzında kafa tutmuştu.UZAYDA BİR KÖTÜ2004 yılı yapımı G.O.R.A filmiyle milyonların karşısına çıkan ve Cem Yılmaz'ın bilimkurguya olan bakışını yakından görme şansı bulduğumuz film, aynı zamanda Cem Yılmaz'ın canlandırdığı karakter bolluğuyla da dikkat çeken bir yapım. Kadrosunda Rasim Öztekin, Ozan Güven, Özge Özberk, Özkan Uğur ve Şafak Sezer gibi isimlere yer veren Cem Yılmaz, bu filminde Arif Işık, Komutan Logar, Erşan Kuneri ve Komutan Kubar olmak üzere tam dört farklı karakterde seyircinin karşısına çıkıyordu.

Yılmaz Erdoğan, beyazperdede gördüğü kötü adam karakterini öylesine sevdi ki 2005 yılında vizyona giren Organize İşler filminde kötü adam karakterini Cem Yılmaz' a emanet etmekte bir sakınca görmedi. Elindeki golf topuyla filmin esas karakterlerini korkutan kötü adam Müslüm Duralmaz, Cem Yılmaz'ın içindeki kötü çocuğun ne kadar korkutucu olabileceğini gözler önüne serdi.KÖTÜLÜĞÜ TARİH ÖNCESİNE DE UZANIYORBu filmden üç yıl sonra 2008 yılında vizyona giren A.R.O.G filmi Cem Yılmaz'ın G.O.R.A filminin tekrarı niteliğinde çıktı piyasaya. Cem Yılmaz bu filmde önceki karakterlerini sürdürürken, seyircisini yeni karakterlerle tanıştırdı. Cem Yılmaz'ın bu filmde büründüğü karakterler şöyleydi: Arif Işık, Kaaya, Komutan Logar, Kubar, Enigma… Cem Yılmaz G.O.R.A'daki kötü adamlığı devam filmi A.R.O.G'da da kimseye bırakmadı.

Cem Yılmaz arka arkaya vizyona giren filmlerde kötü adam karakterine hayat vermekten yorulmuş olacak ki, içindeki kötü çocuğu 2014 yılına kadar baskılamayı bildi. Geride bıraktığımız yıl vizyona giren Pek Yakında filminde korsan cd satıcısı Zafer rolünde izlediğimiz Cem Yılmaz, aynı zamanda filmde kısa bir süre görünen kötü adam karakterine de hayat veriyordu.

Şimdilerde vizyon için gün sayan Ali Baba ve 7 Cüceler filmi de Cem Yılmaz'ın birden fazla karakterle seyirciyi selamlayacağı bir film olacak. Yılmaz bu filmiyle geride bıraktığımız sene yeniden gün yüzüne çıkan Cem hem iyi hem kötü adam ikilemine dönüş yaparak filmin kötü adamına da hayat vermiş olacak.

Erdinç Yapan - Sözcü