Peki bu yılbaşı öncesi çocuklarınız ya da sevdiklerinizle birlikte keyifli ve ruhunuza iyi gelecek  bir etkinlik yapmaya ne dersiniz? Gelin, çam kozalaklarıyla yeni yıl öncesi birbirinden güzel dekorasyon ürünleri hazırlayın, hatta dilerseniz sevdiklerinize hediye edin.

Çam kozalakları, çok az bir kesim tarafından bilinse de sağlığınız için de oldukça faydalı. Astım, öksürük, solunum yolu rahatsızlıkları gibi pek çok hastalığa karşı tedavi edici bir şifa kaynağı.

İşte bu yılbaşı öncesi çam kozalaklarıyla yapabilecekleriniz.

Yılbaşı süslemesinin ilk adımı hep kapı süsleriyle başlar. Bu sene kapı süsünüzü kendiniz yapmaya ne dersiniz? Hem de çam kozalaklarıyla… Çam ağacı yaprakları ve kozalaklarıyla kolaylıkla yaratıcılığınızı konuşturarak kapı süsleri hazırlayabilirsiniz.

Sonbahar ve kış mevsimlerinde mumlara olan ilgi nedense daha da artyor. Özellikle kokulu mumlar, favori dekorasyonlar arasında…  Gelin, bu kez biten mumları kozalaklar ile değerlendirin. Renk renk boyadığınız çam kozalaklarını bitmiş mum kaplarının içine yerleştirerek şık bir dekorasyon ürünü elde edebilirsiniz.

Yılbaşı soflarınıza kozalaklarla şık detaylar vermeniz mümkün. Misafirleriniz için hazırlayacağınız bu özel masayı kozalaklar ile süsleyebilirsiniz.

Kim demiş kozalaklardan çam ağacı olmaz diye. Farlılıkları seviyorsanız, bu yıl ofis masanız için kozalaklardan rengarenk bir yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Kozalakları dilerseniz yılbaşının favori çiçeği kokinalarla süsleyebilir, boncuk ya da yılbaşı süsleriyle harika bir görüntü elde edebilirsiniz.


Yılbaşı için özel bir el yapımı hediye yaptınız. Belki bir kartpostal belki de leziz yılbaşı kurabiyeleri hazırladınız ve şık bir pakete ihtiyacınız var. Bunun için de yardımınıza kozalaklar yetişecek. Kese kağıtları ile paketlediğiniz hediyelerinizi küçük kozalarla süsleyebilirsiniz.