İnsanların kimi temizliğe, derli toplu olmaya çok önem verir, kimi “Bırak dağınık kalsın” havasında yaşar. Kimse kirden, tozlu ortamdan hoşlanmaz ama işte bazıları daha titizdir. İnsanların pek çoğunun, aşk hayatı ya da kariyerdeki “geleceği” görmek için takip ettiği burçlar, acaba temizlik eğilimleri hakkında neler söylüyor?

Online temizlik hizmeti sunan bir sitenin derlediği, “Temizliğin astrolojisi” başlıklı yazı, bu sorunun cevabını merak edenler için.Hangi burç daha temiz?Koç Burcu ve Temizlik:Koçlar, her işte olduğu gibi temizlik konusunda da acelecidirler. Temizlik severler ama bir an önce btimesini de isterler. Ve hızla işe koyularak tüm evi temizlemek isterler. Temizlik başladıysa, devamı kesinlikle gelir, onları kimse durduramaz. Görünürdeki herşey temizlenir ve her temizlik sonunda nefes nefese kalınır! Hayat felsefeleri, “kendi başının çaresine kendin bak” olan koçlar, her zaman bu felsefeyle işlerini yaparlar. Temizlikte de liderliği kimseye bırakmazlar. Ama işin orta yerinde de sıkıldıkları için bitirme konusunda o kadar ısrarcı olmayabilirler.

Boğa Burcu ve Temizlik: Planlı boğalar, koölar gibi süpürgeye sarılmazlar. Planlarını yapmadan asla temizliğe başlamazlar. Her zaman A ve B planları mevcuttur. Temizlik arasında verecekleri molaları bile hesaplayarak, kendilerini yormadan temizlik yaparlar. Başladıkları işin sonunu mutlaka getirirler. Disiplinli boğaların dağınıklığa tahammülleri yoktur.

İkizler Burcu ve Temizlik: Aynı anda birçok işi yapmaya çalışırlar. Her ne kadar dağınık temizlik yapsalar da, sonuç her zaman başarılıdır. Sürekli değişim arayışı içinde olan ikizler, çoğu temizlik sonrasında eşyaların yerini değiştirirler.

Yengeç Burcu ve Temizlik:Temizliğe her zaman aynı yerden başlarlar. İlk işleri tuvalet ve banyoyu temizlemek olur. En çok burada zaman harcarlar. Temizlik malzemeleri onlar için çok önemlidir. Birçok temizlik ürününü karıştırıp, kapsamlı temizlik yaparlar.

Aslan Burcu ve Temizlik::Aslanlar şaşırtıcı derecede detaylı temizlik yaparlar. Temizlik yaptıkça rahatlarlar. Temizliğin yanı sıra evlerini dekore etmeyi çok severler. Evlerinde yaptıkları değişiklikler onlara huzur verir.

Başak Burcu ve Temizlik: Kirliliğin zerresine tahamül edemez. Temzilik konusunda en pratik burçtur. Bir başak temizlik yapmayı her zaman çok sevmeyebilir ama temizlik yaparsa da en hızlı şekilde yapar. Temizlik konusunda kimseye güvenmez, kendi işini her zaman kendi yapar. Ayrıntılara dikkat eder, gözünden hiçbir şey kaçmaz.

Terazi Burcu ve Temizlik:: Temizliği çok sevmeseler de, dağınıklıktan rahatsız olurlar. Temizliği ihtiyaç olduğu takdirde yaparlar. Temizliğe bile mantıklı yaklaşımları mevcuttur. Doğru ve dengeli karar verirler. Evleri için devamlı süs eşyaları satın alıp, onları yerleştirmeye bayılırlar.

Akrep Burcu ve Temizlik: Temizliği ve rahat ortamları çok severler. Evlerinde herşey kontrollü ve düzenlidir. Başladıkları işi ciddiye alarak bitirirler. Evleri renkli ve sıcak bir ortama sahiptir.

Yay Burcu ve Temizlik:: Dağınıklığı asla sevmezler. Her zaman toplu ve temiz ortamda yaşamak için çabalarlar. Bir taraftan da özgürlüklerine çok düşkündürler. Evlerinde, özgürlüğü hissedebilecekleri geniş alanlar yaratmaya çalışırlar.

Oğlak Burcu ve Temizlik:Her zaman “yapılacaklar” listesi bulunan oğlaklar! Aslında temizlik onlar için her gün yapılacak rutin işlerden biridir. Önce tüm ev süpürülür, sonra toz alınır ve her yer silinir!

Kova Burcu ve Temizlik: Temizlik konusunda çok hassas olan kovalar, titizlikleriyle bilinirler. Ama gün içinde o kadar titiz davranırlar ki, evleri hiçbir zaman tam anlamıyla kirlenmez. Evin içinde ellerinde bezle tüm gün dolaşabilirler!

Balık Burcu ve Temizlik: Sürekli temizlik yapma hayalleri kurarlar. Evlerinin temizliği onlar için çok önemlidir. Temiz bir evde oturup kahve içmek keyiflerine keyif katar. Özgürlüğüne çok düşkün olan balıkların evlerinde her zaman büyüleyici mis kokular hâkimdir. Ama çoğu zaman hayal ettikeri temizliğin yarısını yapamadan başka işlere el uzatırlar.