NTV Spor'daki %100 Futbol'da 3-0 biten ilk devre sonrasında konuşan Dilmen, "Şimdi 1 saat arayla 2 maç izledik. Hamzaoğlu, Benfica maçını düşünerek rotasyon yapmış. Rakibe güvenerek bunu yapmış. Ligimizin en zayıf takımı Eskişehir. İç sahada oynuyor ve takımın morali yüksek. Doğru bir rotasyon olmuş. Bu hamle daha çok açlık getirmiş. Eskişehir'in girişimlerinde beceriksizlik olunca Galatasaray farkı açtı. İzlanda maçındaki aynı gol. Tek fark milli maçta kaleci tokatlamıştı topu. Selçuk'un pozisyonu penaltı değil. Bu maç 6-1, 6-2'ye gidiyor sanki. Hakemlerimiz kötü demiyorum. Rezalet ötesi..." ifadelerini kullandı.

'Tam rotasyon maçıydı'

Rıdvan Dilmen, Cim Bom'un 4-0 kazandığı maç sonunda ise şöyle konuştu;

"Galatasaray net favoriydi. Hamzaoğlu da rotasyon için harika bir maçtı. Mesela Hakan Balta ve Bilal Kısa'nın dinlenmesi gerekiyordu. Sneijder de doğru maçta cezasını çekti. Bu arada pek şans bulamayanlar oynama fırsatı yakaladı. Eskişehir birkaç pozisyon yakaladı 2. yarıda. İsmail Kartal'ın işi kolay değil. Devre arasına kadar biraz daha puan alıp kesinlikle transfer yapmalılar. Hafta içi Galatasaray, Portekiz'e final için gidecek. İlk yarıda da skoru alınca rahatladı. Eskişehir, Galatasaray'ın o temposuna dayanacak değildi. İkinci devredeki pozisyonlar İsmail Kartal'ı kandırmamalı. '2. yarı iyi oynadık' dememeli. Maç erken kopmasa kimse sana bu kadar geri çekilip oynamaz."

'Bu saatte maç olmaz!'

"Sezon boyunca takımlar 3-4 tane kırılma maçı oynarlar. Trabzon, Galatasaray'la oynadığı maça 5 puan önde çıkmıştı, kazansa 8 olacak. Galatasaray da kaybetse zirvenin çok uzağına düşüp krize girecekti. Galatasaray sonra da seri yakalayıp çıkış yaptı. Şimdi bu hafta maç saatleri yanlış. Bu saatte maç olmaz, havalar soğudu. Belki yayıncı kuruluş için yapılıyor ama bu saatlerin ayarlanması lazım. Türkiye'de 21:45'te maç falan olmaz Galatasaray için pek söylenecek şey yok. Fazla sıkmadan oynadı. Galatasaray biraz oynadı 3 attı."

Fanatik