İftar programına AKP Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, AKP İl Başkanı Muharrem Göksel, yönetim kurulu üyeleri, eski milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, iş adamları, ticaret ve sanayi odaları, ziraat odaları, ticaret borsası başkan ve yönetim kurulu üyeleri, iş adamı dernekleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, mahalle muhtarları, Samsunspor ve Samsun’da faaliyet gösteren spor dernekleri, yerel ve ulusal medya ile internet medyası temsilcileri, Irmaksırtı Mahallesi sakinleri katıldı.

 

 

Misafirleri ile tek tek ilgilenen ve Ramazan aylarını tebrik eden Milletvekili Köktaş, iftar sonrası misafirlerine hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına meydana gelen terör saldırılarında ülkesinin birliğini, dirliğini korumak uğruna canını seve seve feda eden aziz şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı ve sabırlar dileyerek başlayan Milletvekili Köktaş, terörle mücadeledeki kararlığa işaret ederek, “Biz Türk milleti olarak ekmeğimizi böleriz, sevgimizi böleriz ama asla ülkemizi böldürtmeyiz. Buna müsaade etmeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, Türk milleti bir ve beraberdir” dedi.

 

Terörle mücadeleye hedefinden asla taviz vermeden devam edeceklerini vurgulayan Köktaş, “Nerede olursa olsun, ister şehirde ister kırsalda terörün Türkiye’nin gündeminden çıkması için canla başla askerimiz, polisimiz, korucumuz hatta vatandaşlarımız bir vücut olarak, bir ve beraber olarak gece-gündüz bu amansız mücadeleyi gerçekleştiriyor. Sadece terör gruplarına karşı değil onların içeriden ve dışarıdan arkalarını sıvazlayan, destek veren bütün unsurlara da aynı şekilde tavizsiz gereken her şeyi yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Milletvekili Köktaş konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bugün burada mübarek Ramazan ayının manevi havasını birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Davetimize icabet ettiniz, bizleri şereflendirdiniz, her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Birlikte geçtiğimiz yıl Ramazan ayı içinde yine burada bir araya gelme imkanı bulduk. Akabinde yapılan 1 Kasım seçimlerinde bizleri ziyadesiyle desteklediniz, bizleri mutlu ettiniz, bizlerin omuzlarına yüklediğiniz sorumluluğu alarak sizlere mahcup olmamak, sizlere hizmet edebilmek için gecemizi gündüzümüze katarak sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Cenab-ı Allah birliğimize, kardeşliğimize zeval vermesin. Ülkemizi bölmeye, zayıflatmaya çalışan, dışarıdaki ve içerdeki şer güçlerine Cenab-ı Allah fırsat vermesin.” Milletvekili Köktaş iftar yemeği sonrası misafirleri ile çay sohbeti gerçekleştirdi. İHA