5 Temmuz'da FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen kanlı darbe girişimi esnasında, Ankara'da bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı da saldırıya maruz kalan noktalardan biriydi. Tam 42 polisin şehit olduğu merkezde kimlikler açıklandıkça hayat hikayeleri de yürekleri burkuyor. Bu hikayelerden biri hain saldırıda hayatını kaybeden Özel Harekat polisi Ahmet Çakır'a ait.

Darbe girişimi sırasında en ağır hasarlardan biri de Ankara Gölbaşı'nda bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı ve Polis Havacılık Daire Başkanlığı'nda gerçekleşti. Tam iki kere patlamaların hedefi olan merkez, neredeyse savaş alanına döndü.

Patlama sonrası burada 42 polisin şehit olduğu resmi kaynaklar tarafından açıklandı. Bunlardan biri de 26 yaşındaki Özel Harekat polisi Ahmet Çakır'dı.

İLK PATLAMADAN SAĞ KURTULMUŞTU

İlk patlamadan hemen sonra telefona sarılarak sağ kurtulduğunu, bir şeyi olmadığını bildirmek için eşini aradı. Fakat 1 saat sonra meydana gelen patlada milete kast etmiş askeri helikopter tarafından bırakılan bombanın isabet etmesi üzerine hayatını kaybetti. 

Tam bir yıl önce dünyaevine girdiği eşini en mutlu gününden 1 sene sonra kaybetmenin hüznünü yaşayan 26 yaşındaki Çakır, henüz doğum yapmıştı. Taze anne olan Ahmet Çakır'ın hain saldırı sonucu yaşadığı büyük üzüntü yürekleri burktu. Çiftin bebekleri şu an kuvezde kalıyor.