Muğla'nın dünyaca ünlü tatil beldesi Bodrum'da bir Beach Club'ın mutfağında yangın çıktı. İtfaiyenin müdahalesi sonucu söndürülen yangında, ayakları yanan iki çalışan, hastaneye kaldırıldı. 

KISA SÜRE İÇERİSİNDE BÜYÜDÜ

Ortakent-Yahşi Mahallesi, Yalı sahilindeki Dalga Beach Club'ın mutfağında, bugün saat 16.00 sıralarında bacadan yangın çıktı. Tavanı ve bazı bölümleri ahşap ve sazlıklarla kaplı mekandaki yangın, kısa sürede büyüdü. Alevlere ilk müdahaleyi beach club'ın 15 çalışanı yangın tüpleri, kazma ve küreklerle yaptı. İtfaiye ekiplerinin de gelmesiyle alevler, yarım saatte söndürüldü. Söndürme çalışmaları sırasında ayakları yanan beach clup çalışanı iki kişiye, ambulansla kaldırıldıkları Bodrum Devlet Hastanesi'nde müdahale edildi. Yangın sırasında paniğe kapılan tatilcileren bazıları denize doğru kaçarken, bazıları da korku dolu gözlerle söndürme çalışmalarını izledi. 

Beach club'ta bulunan tatilcilerden 30 yaşındaki Nergiz Dönmez, "Alevler birden büyüdü. Hiç beklemiyorduk. Tesis bir anda dumanlar içinde kaldı. Tabiki korktuk, ancak can kaybı olmaması büyük şans" dedi.