Ankara Garı'na yapılan saldırı sonrası Fransız basınının rahatsız edici tutumuna vurgu yapan Uygur, "biz onlar gibi değiliz, terörün her çeşidine karşıyız, başınız sağolsun" dedi.  

 

İşte Kayahan Uygur'un çarpıcı görüşleri: 

Fransız medyası yıllardan beri Türkiye’de açıkça PKK terörünü koruyor ve destekliyor. Fransa, PKK’nın yuvalandığı ve her çeşit lojistik sağladığı ülkelerden biri. Son terör saldırısında ölen Fransızların bir çoğu büyük olasılıkla PKK terör örgütüne medya yüzünden olumlu bakıyorlardı. Ve kendi kahraman teröristleri olarak gördükleri ASALA’ya, DHKP-C’ye, PKK’ya sahip çıkıyorlardı.

Ama biz onlar gibi değiliz, insanız, değerlerimiz var ve terörün her çeşidine karşıyız. Medyalarını dışarda tutarak Fransız halkına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Her ne kadar iyi niyetliysek de aptal ve balık hafızalı değiliz. Unutmadık. Fransa’nın ciddi medyası ve dünyanın sayılı gazetelerinden kabul edilen “Le Monde” bugün ağlıyor. Bugün ağlarken bakalım bizim Ankara garı saldırısı karşısında ne tavır almış.

10 Ekim 2015: “Saldırı Türk güvenlik güçleriyle Kürt ayrılıkçıları arasındaki şiddete karşı bir yürüyüş düzenleyenleri hedef aldı.”
10 Ekim 2015: “ABD olayı bir sapkınlık olarak görüyor… Almanya seçimlerden önce bir korku ortamı yaratıldığını söylüyor”
10 Ekim 2015: “Ankara saldırısı genel seçimleri gölgeledi… AK Parti seçimi kazanamayacak bu yüzden HDP’yi hedef aldı… HDP milletvekili Garo Palyan ‘Seçimler iptal olabilir’dedi… “Basın baskı altında.”
11 Ekim 2015: “Türkiye’de twitter yasaklandı”
11 Ekim 2015: “Paris’te binlerce gösterici Erdoğan’ı suçladı. (Le Monde’da çok sayıda ‘Katil Erdoğan’ fotoğrafı)
12 Ekim 2015: “Üç günlük yas bitmeden Erdoğan Kürtleri bombalıyor”
12 Ekim 2015: Le Monde’un başyazısı: “Erdoğan ateşle oynuyor...” “Ülkesini şiddet girdabına sürüklüyor.”
12 Ekim 2015: “Türkiye uçurumun kenarında”
13 Ekim 2015: “Türkiye’de iktidar PKK’ya karşı yürüttüğü kirli savaşı gizlemekte güçlük çekiyor.”
15 Ekim 2015: Sözde gazeteci Alain Frachon’un makalesi:“Türkiye, bir batışın öyküsü”
31 Ekim 2015: “AK Parti’nin politikadaki ağırlığı bitmiştir.”
Biz neden bu Fransızların teröre karşı mücadelesini destekleyelim ki? Tekrarlıyoruz, büyük bir medeniyetten geldiğimiz ve insan olduğumuz için!