Sabah'tan Ahmet Altındiş'in haberine göre İstanbul'da bir organizasyon firmasında çalışan 33 yaşındaki Osman Boz, Gebze'den dönerken TEM otoyolunda gördüğü ters şeritte koşturan köpeği kurtarmak için 120 kilometre hızla giden aracına ani fren yaptırdı. Arkadan gelen başka bir araç Boz'un aracına çarptı. Osman Boz'un aracında yaklaşık 7 bin liralık maddi hasar oluştu.

Ancak kazaya aldırış etmeyen ve diğer sürücüye "Bekleyin beni hemen geleceğim" diyen Boz, aracından inip yaklaşık 1 kilometre geride kalan köpeğe doğru koştu. Boz, yaklaşık 10 dakika koştuktan sonra hızla ilerleyen araçların ortasında kalan köpeği ezilmekten kurtardı.

1 HAFTA İŞYERİNDE BAKTI

Ölümden dönen köpeği yanına alıp aracına kadar getirdi. 1 hafta boyunca işyerinde beslediği, "Dachshund" cinsi köpeğe "Biber" adını veren Osman Boz, daha sonra onun güvenli ve iyi bir hayata sahip olabilmesi için kolları sıvadı. Boz, Biber'i Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı'na teslim etti. Biber'i, aynı gün köpek sahiplenmek için barınağa gelen Arzu-Ahmet çifti aldı.

'BAKIŞLARI İÇİMİ ACITTI'

Köpeği kurtarmak için yolun ortasına atlamaktan hiç korkmadığını söyleyen Boz "Biber'in korkulu bakışları içimi acıtmıştı. Aracı kenara çekip onu kurtarmak için bir an bile tereddüt etmedim. Aracımda 7 bin lira hasar oluştu. Olsun onun canından önemli değil. Ona alıştım ama ben zaten köpek besliyorum. Daha düzenli bir hayat yaşaması adına onu sahiplendirdim" dedi.