Kamyon şoförü olan M.G., bugün saat 08.00 sıralarında iki çocuğunun annesi ev hanımı Nurcan Gülten ile İnönü Mahallesi, 159 Sokak'taki evlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle tartıştı. Tartışmanın uzaması üzerine sinirlenen M.G., mutfaktan aldığı ekmek bıçağının eşine gelişi güzel saplamaya başladı. Can havliyle alt kata kaçan Nurcan Gülten, göğsü ve sırtına aldığı 24 bıçak darbesiyle yaşamanı yitirdi. Eşinin öldüğünü gören M.G.aynı bıçakla el ve ayak bilekleri ile boğazını kesip intihara kalkıştı.

Gürültüleri duyan komşularının haber vermesi üzerine gelen jandarma ekibi, Gülten çiftini kanlar içinde bulup, ambulans çağırdı. Yaşamsal fonksiyonları devam eden M.G., 112 Acil Servis ekibinin olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan M.G., tedaviye alındı. Nurcan Gülten'in cesedi ise savcı ve jandarmanın olay yerindeki incelemelerini ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

Olayı öğrenip eve gelen Gülten çiftinin hemşire olan kızı ile üniversite öğrencisi olan oğlu gözyaşlarına boğuldu. Olay sırasında çiftin alt katta oturan kızı ve damadının işe gitmeleri nedeniyle evde olmadığı da öğrenildi.

Komşuları, kamyon şoförü M.G.'nin borçları nedeniyle bunalıma girdiğini, eşiyle sık sık kavga ettiğini söyledi.

Jandarma, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.