Yürüyemeyen oğlunu kucağında taşımak zorunda kalan 53 yaşındaki Güler Şahin,"Hayatımı Umut'uma adadım. Yavrum sağlıklı doğdu, sağlıksız yaşıyor. Geçirdiği bir havale dünyamızı karartı. Önce zihinsel engelli oldu şimdide bedensel. 8 ay önce omuriliği kayınca artık yürüyemez oldu. Ben kucağımda veya sırtımda taşımak zorunda kalıyorum. Yavrumun ameliyatı için 40 bin liraya ihtiyacımız var. Parayı bulamıyorum. Kahroluyorum" dedi.

Bursa'da 15 yaşındaki Umut Şahin, 7 aylıkken geçirdiği havale sonrasında zihinsel ve bedensel gelişiminde hasar oluştu. Talihsiz çocuk, vücudunda 8 ay önce omurilik kayması görülünce hareket edemez, yemek bile yiyemez oldu. Anne Güler Şahin'in oğlu için verdiği yaşam mücadelesi yürekleri dağladı. Oğlunu iyileştirebilmek için çaba harcayan anne Güler Şahin, şöyle dedi:

"Hayatımı çocuğuma adadım. Bakmakta çok zorlanıyorum, kaldıramıyorum ama o benim evladım. Yaşamasını istiyorum. İlk başlarda ayaklarında problem vardı. Ardından zihinsel olarak gelişiminde hasar meydana geldi. 8 ay önce de omuriliğinde kayma oluştu. Oturamıyor, tamamen yatamıyor ve yürüyemiyor. Geceleri acısından sürekli ağlıyor. Bende ağrı kesici vermek zorunda kalıyorum, ancak ağrı kesicinin etkisi sadece yarım saat sürüyor. Ağrıları yeniden başlıyor. 8 aydan beri oğlumu gelişim okuluna her gün ben götürüyorum. Ancak arabada oturamıyor, ben de kaldıramıyorum."

Eşi evi terk ettiği için oğlunun tedavisiyle sadece kendisinin ilgilendiğini kaydeden Şahin, şöyle devam etti:

"SGK; tedavinin sadece bir bölümünü karşılıyor. Oğlumun iyileşebilmesi için son çarenin ameliyat olduğunu söylüyorlar. Ameliyat ücreti 30- 40 bin lira arasındaymış. Ben hayatımda bu paraları görmedim. Oğlumla birlikte evde hapis hayatı yaşıyoruz. Karşımıza iyi bir insan çıkarsa oğlumu ameliyat ettirsin, oğlum yürümese de olur yeter ki oturabilirsin, yemek yiyebilsin. Ben oğlumu sırtımda da taşırım."