Başbakan Binali Yıldırım Ak Partililerin Bylock programı kullandığı konusunda önemli açıklamalarda bulunurken FETÖ soruşturması kapsamında yapılan asılsız iddialar hakkında imzasız istihbaratlar önemsenmeyecek dedi.

AYDINLIK GAZETESİNİN İDDASINA CEVAP VERDİ

Yıldırım bugün Aydınlık yazarı İsmet Özçelik'in bir ortaya attığı 80-82 AK Partili milletvekilinin cep telefonunda Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının gizli ve kriptolu mesajlaşmada kullandığı Bylock programının yüklü olduğu iddiasına da cevap verdi.

İşte Yıldırım'ın açıklamaları

'BYLOCK KULLANAN SİYASİLER' İDDİASI

"İddia varsa araştırılır, gerçeği ortaya çıkarılır. Hiçbir şey gerçekleşmeden, üzerinden konuşmak haksızlıktır, insanları karalamaktır. FETÖ ile mücadele bir milli meseledir. Kim olursa olsun, nereye giderse gitsin her türlü mücadele yapılacaktır. Burada kimsenin muafiyeti, istisnası mümkün değil.

GENELGE HAZIRLIĞI

İmzasız istihbaratlar, kimliğini gizleterek arkadaşlarını ihbar ediyor, mağduriyetler oluşuyor. İsmini, kimliğin, adresini yazmayan ihbarların dikkate alınmaması için genelge yapacağız. FETÖ belası da başımıza böyle geldi. Ciddi belgeye, bilgiye bağlı ihbarı değerlendiririz. Sadece soyut iddialar bulunan, kimliği belirsiz iddiaları dikkate almak hem muhatabına zarar veriyor, hem bürokrasiyi meşgul ediyor."

KABİNE REVİZYONU

Öyle bir şey nereden çıkardınız? İş bulamayınca yeni mevzular çıkarıyorsunuz.