Gaziantep'te konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı olduğunu söyleyerek, "Kim bir Müslümanın canına kastetmişse, canını almışsa Allah onu kahretsin" dedi.

Büyük Birlik Partisi Gaziantep 10. Olağan İl Kongresi, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Gaziantep BBP İl Başkanlığı seçiminde tek listeden tek aday olan İhsan Kaya tekrar başkan seçildi. Kongreye Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Mustafa Destici, Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, Alperen Ocakları Genel Başkanı Murat Aslan katıldı.

Kongre saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra faaliyet raporları ve mali raporların okunması ve ibra edilmesiyle sürdü. Kurultayın hayırlara vesile olmasını dileyen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Gaziantep İl Teşkilatımızın 10. Olağan İl Kongresi'nin hayırlara vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ederken başta il başkanımız İhsan Kaya olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum" dedi.

"KİM BİR MÜSLÜMANIN CANINA KASTETMİŞSE, CANINI ALMIŞSA ALLAH ONU KAHRETSİN"

Ortadoğu'da yaşananlara tepki gösteren Desteci, "İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı var. Küresel emperyalist güçlerin taşeronu haline gelmiş, İslam devletleri içerisindeki bir takım gruplar, hatta İslam devletlerinin başında bulunan bir takım yöneticiler, İslam dünyasındaki bu kargaşalığın, bu zulmün, kan ve gözyaşının sebepleridir. Tekbir getirerek Müslümanın Müslümanı doğramasına, Müslümanın Müslümanı bombayla parçalamasına kurşunla öldürmesine vesile oluyorlar, bunu bizzat yapıyorlar, buna çanak tutuyorlar ya da göz yumuyorlar. Kim bir Müslümanın canına kastetmişse, canını almışsa Allah onu kahretsin" şeklinde konuştu.

"ALMANYA'YA KARŞI ATILACAK ADIMLARI BEKLİYORUZ"

PKK terör örgütünün düşürdüğü helikopterle ilgili de konuşan Destici, "Biz diyelim ki Türkmen dağındaki Türkmenlere füze verseydik onların uçağı düşseydi ne yaparlardı. İşte bir tane uçak düştü ne yaptılar hep birlikte gördük. Tavırlarını görüyoruz. Devlet ciddiyeti böyle bir şeydir. Ama maalesef bizimkilerde ciddiyet yok, irade yok, cesaret yok. Kim varsa Türkiye'nin aleyhine eylem yapan veya destek veren içerideki konuşmalarda da bunları söylüyorlar. Ama iş yüz yüze gelindiğinde muhatap olduğunda ses yok. Tam tersine iyi niyet mektupları var. Aynısını Almanya soykırım kararını kabul ettiğinde de gördük. Başta ne dediler, eğer kabul ederseniz yaptırım uygularız bizim de atacağımız adımlar var. Cumhurbaşkanı defalarca söyledi, bekliyoruz" ifadelerine yer verdi.

"PYD'YE NEDEN SESSİZSİNİZ"

Sınırda PYD terör örgütüne sesiz kalındığını öne süren Desteci, "Bir tane obüsümüz top fırlattı mı PYD'ye Kilis'i bombalıyor diye? IŞİD'e fırlatıyorsun. Evet haklı hatta uçaklarla imha et ama PYD'ye neden sessizin? PYD'ye karşı sizi sesiz kılan nedir? Amerika mıdır? İsrail midir? Batı mıdır? Yoksa buzdolabında olan müzakere süreci midir? Sizi PYD'ye karşı müdahale etmekten alıkoyan nedir? Bu millet buna müstahaktır deyip de geçmeyeceğiz. Bu millet buna müstahak değil. Biz milletimizi uyaracağız. Bizim görevimiz bu. Bugüne kadar da yaptık bundan sonra da yapacağız" diye konuştu.