AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, partisinin Afyonkarahisar'da düzenlenen 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanış konuşmasını yaptı.

Başbakan Yıldırım konuşmasında FETÖ'nün şifreli haberleşme programı olan ByLock'un AK Partili Bakan ve Milletvekilleri tarafından kullanıldığı iddialarına çok sert yanıt verdi.

"HİÇBİR BAKANIMIZDA, MİLLETVEKİLİMİZDE YOK"

Yıldırım, FETÖ'nün AK Parti içinde doğmadığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

"FETÖ, AK Parti döneminde palazlanmamıştır. Bu terör örgütünün sanki AK Parti döneminde kurulmuş, güçlenmiş gibi gösterme gayreti içinde olanlar var.  Bu örgüt (FETÖ) TSK'ya zehirli bir yılan gibi sızarken susanların, bakıyorum dilleri çözülmüş, bülbül gibi konuşuyorlar. Bu örgüt, emniyet teşkilatına, yargıya sızarken susanların akılları belli ki şimdi başlarına gelmiş. Hiçbir milletvekilimiz, bakanımız ne ByLock'ta var, ne terörün içinde var, ne FETÖ'nün içinde var." 

Anayasa ve başkanlık sistemi çalışmalarımızı tamamladık

"Sistemdeki tıkanıkları tek tek açarak, demokrasimizi her türlü kötü emellere karşı gözümüz gibi korumaya devam edeceğiz." ifadelerini kullanan Başbakan Yıldırım, "Hem yeni anayasa ve hem başkanlık sistemiyle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Bundan sonra yapacağımız iş, teklifimizi en kısa sürede Meclis'e getirmek, yüce Meclis'in iradesine teslim etmektir." şeklinde konuştu.