Akıncan ABADAN / GAZETE HABERTÜRK

Geçen hafta yaşanan soğuk hava ve fırtına nedeniyle denize açılamayan balıkçılar, hafta başından bu yana iyi hava sayesinde denize ağ attı ve bol balıkla döndü. Balığın bolluğu da tezgâhlara fiyat olarak yansıdı.

EN LEZZETLİ BALIK TARİFLERİEN LEZZETLİ BALIK TARİFLERİ

Beşiktaş Balık Pazarı'nda, bir hafta önce kilosu 15 lira olan hamsi, 7 liradan satılıyor. En büyük fiyat farkı ise sarıkanatta yaşandı. Sarıkanatın kilosu 50 liradan 35 liraya kadar geriledi. Mezgitin kilosu 20 liradan 15'e, palamut tanesi 30 liradan 20 liraya düştü.

Beşiktaş esnafına göre balık fiyatlarındaki düşüş hafta sonuna kadar devam edecek. Çünkü bugünlerde balıkçılar denizlerde fırtına olmaması sebebiyle denize çıkabiliyor ve bol balık avlanıyor.

EN ÇOK HANGİ BALIĞI YİYORUZ?EN ÇOK HANGİ BALIĞI YİYORUZ?

Ancak Galatasaray Balık Pazarı'ndaki tezgâhlara fiyatlardaki düşüş yansımamış durumda. Burada hamsi kilosu 12-15 liradan, sarıkanat kilosu 40-50 liradan, palamutun tanesi 35, lüferin tanesi ise 40 liradan satılıyor. Mezgit ise kilosu 60 liradan alıcı bekliyor. Fiyat farkının balığın Karadeniz ya da Marmara'dan tutulmuş olmasından da kaynaklandığı belirtildi.

GÜÇLÜ HAFIZA İÇİN BUNLARI TÜKETİN!GÜÇLÜ HAFIZA İÇİN BUNLARI TÜKETİN!

HAMİLE KADINLARA BALIK UYARISI!HAMİLE KADINLARA BALIK UYARISI!