Kızdan gasp ettiği cep telefonuna ait sinyalden yola çıkan polisin operasyonuyla evinde yakalandı. Hırsızlık, yaralama, tehdit ve dolandırıcılıktan sabıkası bulunan, evli ve iki çocuk babası Cengiz A. genç kızla rızası ile birlikte olduğunu iddia etti. Servis şoförlüğü yapan saldırgan tutuklanırken, evinin hemen yanında tecavüze uğrayan müzisyen genç kız ise "Bıçağı saplarım, seni keserim deyince korktum" şeklinde ifade verdi.

Kadıköy Bağdat Caddesi Levent Sokak da 24 Ocak gece 02.30 sıralarında meydana gelen olay iddiaya göre şöyle yaşanmıştı.

Yeditepe Üniversitesinde okuyan 19 yaşındaki E.F.B., bir grup arkadaşıyla Kadıköy'de arkadaşları ile gece geç saatlere kadar oturdular. Daha sonra arkadaşlarının yanından ayrılan genç kız, evine gitmek için bindiği dolmuştan inerek yürümeye başladı. Bu sırada yanına gelen evli ve iki çocuk babası Cengiz A. (34), genç kızı ölümle tehdit ederek tecavüz etti. Genç kızın cep telefonunu da alan Cengiz A., olay yerinden uzaklaşarak kaçtı.

Durum ailesine anlatan genç kız gece karakola giderek kendisine tecavüz ettiği kişiden şikayetçi oldu. Çevredeki güvenlik kameralarından eşkali belirlenen ve bir bilgisayar firmasında servis şoförlük yapan Cengiz A., gözaltına alındı.

Cengiz A., savcılık ve sulh ceza hakimliğindeki sorgusundaki ifadesinde suçlamaları red ederek, E.F.B ile tanıştığını ve rızası ile birlikte olduklarını belirtti. Cengiz A., Gasp, nitelikli yağma ve tecavüz suçlarından tutuklanarak Maltepe Cezaevine kondu.

Cezaevinde tek kişilik odaya konan Cengiz A, her mahkuma uygulanan prosedür uygulandı. Cengiz A., ile görüşen Psikolog, her hangi bir psikolojik rahatsızlığının, gördüğü tedavilerinin ve herhangi bir madde bağımlılığının olup olmadığını sorduğu öğrenildi.