Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Ben şike yapmadım; ama Galatasaray hep şike yapıyor” dedi. Ziraat Türkiye Kupası’ndan sonra hakemlere ateş püsküren Yıldırım, devre arası koridora inerek maçı kötü yönettiği için hakem Mete Kalkavan’ı uyardığını söyledi.

Hakemlerin ligin sıralamasını tayin ettiğini söyleyen Fenerbahçe başkanı şu ifadeleri kullandı:

“Devlet pasoligi çıkardı amacı neydi. Tribünleri kapatıyorlar onun amacı neydi. Durmadan ceza ödüyoruz. UEFA’da bu cezalar zarar olarak gözüküyor. Bu sene Türkiye’de şampiyonu da küme düşenleri de orta sıralardaki takımların hepsini hakemler tayin etti. Mete Kalkavan genç hakem, bunlar yetişsin de kendilerini bir başka türlü görmeye başladılar. Kurallar var, bu kuralları uygulayın… İlk devre söyledim bunları, ikinci devre değişti. Bizim Halis Özkahya ile Fırsat Aydınus şampiyonlouğumuzu engelledi bu sene.”

“GALATASARAY HEP ŞİKE YAPIYOR”

“İstanbul BŞB maçında kötü oyunyoruz ilk yarı penaltı var vermiyor, ondan sonra kaybediyoruz. Beşiktaş başkanına, Galatasaray başkanına ceza vermezler, Aziz Yıldırım’a gelince ceza verirler. 19 Haziran’da genel kurul var orada konuşacağım dinlesinler beni.”

“Ne hale geldik. Adam bana küfür ediyor. Şike yapsana diye. Ben şike yapmadım. Ama onların Strum Graz maçının son 10 dakikasını seyredin bakalım şike var mı yok mu… Ben şike yapmadım ama Galatasaray hep şike yapıyor. Detaylara girerim altından kalkamazlar. ”

“Tören başladı bize küfrediyorlar dedi Gökhan. Basketbolda gittik final oynadık, kaybettik ne yapalım. Kadınlarda final oynadık, kaybettik. Mühim olan spor yapmak. Ben gündem değiştirmek için söylemiyorum gerçeği söylüyorum. Bu kadar para veriyoruz, iki düdüğe mi bırakacağız her şeyi. İkinci devre iyi idare etti. O zaman edebiliyor. O zaman söylenecek bir şey yok. Sen gördüğünü çal.””

“Mourinho geliyor filan, bu dönemler bitti. Kulüplerin borçlanmaması lazım. Bunun için her şeye dikkat edeceğiz.”