En son 2014’te Stajyer Mafya adlı filmde Canan, geçen yıl da Filinta dizisinde Azize rolünde izlediğimiz Naz Elmas, şimdi de Endemol Shine Türkiye’nin yapımı olan Kördüğüm dizisiyle önümüzdeki hafta 7 Ocak Perşembe gününden itibaren ekranda olacak. Ömer Faruk Sorak’ın Genel Yönetmenliğini üstlendiği, İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin Erdoğan ve Alican Yücesoy’un başrollerini paylaştığı dizide Didem karakteriyle kamera önüne geçen Elmas’la yeni televizyon dizisi Kördüğüm’ü, rolünü ve yeni projelerini Caddebostan Büyük Kulüp’te konuştuk.

SİNEMA TADINDA BİR DİZİ OLDU

Her zaman seçici olan Naz Elmas, bu dizinin geliş öyküsünü anlatır mı?

Çok doğru söylediniz, ben gelen teklifler konusunda her zaman ince eleyip sık dokurum, seçiciyim. Kördüğüm projesini kabul etmemdeki en büyük etken, yönetmenin Ömer Faruk Sorak olması ve yapım şirketinin Endemol Shine Türkiye oluşudur.
Senaryo?
En önemli etkenlerden birisi de senaryo elbette. İnanılmaz akıcı ve muhteşem bir senaryosu var bu dizinin. Hayatın içinde olan konuları izleyeceğiz. Son derece gerçekçi. Ayrıca dizideki karakterlerin hepsi yaşayan karakterler. Akıcı ve heyecanlı bir konusu var Kördüğüm’ün. Bu dizim yüreklere dokunacak. Sinema tadında bir dizi oldu.

DOKUNAKLI SAHNELERE HAZIR OLUN

Büyük bir proje…
Andy Garcia ile çalışan ünlü Hollywoodlu görüntü yönetmeni Emmanuel Kadosh, bizim dizide görev yapıyor. İlk bölüm İtalya’da çekildi, Como Gölü’nde. Sadece ilk bölüm için 2.5 milyon lira harcandı.

Dizideki rolünü konuşalım…
Didem bir anne. Didem bir annenin çocuğu için yapacağı sonsuz fedakarlığı sunuyor bize. Çok dokunaklı, kalplerimizi acıtacak sahnelere hazır olun. Talihsizlikler yaşıyor Didem.

Didem farklı bir kadın galiba…
Hem de nasıl. Yanında ailesi olmadan, eşi olmadan, kendi ayakları üstünde durarak hayatın en acı gerçeğine karşı mücadele ediyor.

 

DİDEM KARAKTERİNDEN ETKİLENDİM

“Hayatının en acı gerçeği” derken…
Onu şimdiden açıklayamam, sürpriz. Ekrana gelince hep birlikte izleyeceğiz. Bu rolü oynarken hissettiğim esas duygu hassasiyet oldu. Didem’i oynarken bu rolden fazlasıyla etkilendiğimi samimi olarak söyleyebilirim.

Naz Elmas’ı çık etkileyen Didem rolüne nasıl hazırlandın?
Her karakter farklıdır, Didem de farklı. Film ya da dizideki karakterlere hayatta aldığım öğretileri de harmanlayarak hazırlanırım. Ancak senaryo önemlidir, yönetmenin yorumları önemlidir, benim o karaktere katacaklarım önemlidir. Didem’i başarıyla oynuyorum.

OYNAMAK İSTEDİĞİM FARKLI ROLLER VAR

İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin Erdoğan ve Alican Yücesoy’ka daha önce birlikte oynamış mıydın?
brahim Çelikkol, Belçim Bilgin ve Alican Yücesoy gibi başarılı oyuncu arkadaşlarımla birlikte güzel bir ekip olduk. Bu üçlüyle ilk kez kamera önünde buluştum. Kadromuzda yer alan Rojda Demirer’le daha önce birlikte oynamıştık.

FANTASTİK FİLMLER İSTERİM

Naz Elmas, ‘Farklı rolleri oynama derdindeyim’ diyor. İstediğin farklı bir rol var mı?
Evet, oynamak istediğim farklı roller var. Fantastik filmlerde oynamak istiyorum. Yönetmen Tim Burton’ın filmlerine bayılıyorum. Mesela, Açlık Oyunları filmleri çok hoşuma gidiyor. Bu arada dizi bir ekip işidir. Başarı da ortaktır başarısızlık da…

CEPTEKiMALZEME YAŞAYARAK BiRiKiR

Komedi mi dram mı aksiyon mu? tercihin hangisi?
komedi…

Neden?
çünkü gülerken düşünmek ve düşündürmek daha tercih ettiğim bir durum. mizah benim için önemli bir unsur. neşeli olmayı ve gülmeyi çok seviyorum. eğlenceli ve komik bir kadınım.

Çok genç başladın oyunculuğa ve artık 30’larındasın…
tecrübe tartışmasız mesleğimiz için çok önemli. İnsan cebindeki malzemeyi yaşayarak biriktiriyor.

KADINAŞİDDET İNSANLIK AYIBIDIR

Hayatında aşkın yerini anlatır mısın?
Aşksız hayat olmaz. Her şeyde aşk var. Dolayısıyla hayat zaten bir aşk. Mesela, köpeklerimi çok seviyorum. Romeo, Sementa, Joshua ve Jack adlarında dört köpeğim var. Bir de kedim Jenny. Onlarla zaman geçirmek bana büyük keyif veriyor.

Naz Elmas formu için neler yapar?
Ben diyet yapmam, aç kalmam. İştahlıyım ve tatlıyı severim. Çok hareketli olduğum için yediğimi yakıyorum. Kendi vücut dengelerimi kurmayı başarıyorum. Yazın yüzerim, fırsat buldukça da pilates yaparım.

Kadına şiddet konusunda neler söylemek istersin?
Kadına şiddet bu ülkenin en acı konularından birisi. Bu yüzyılda kadına şiddetin sık sık
yaşanması ve gündeme gelmesi insanlık ayıbıdır. Sözün bittiği yerdeyiz.