Nusaybin ilçesinde haber takibi için bulunan Anadolu Ajansı'ndan muhabir Rauf Maltaş, kameraman Kenan Yeşilyurt ve foto muhabiri Onur Çoban'ın cuma günü hendek ve barikatların bulunduğu Yenişehir Mahallesine gittikleri belirtildi. Gazetecilerin orada bulunan PKK'lılar tarafından kaçırıldığı ve bilinmeyen bir adrese götürüldüğü öğrenildi. 

 

Anadolu Ajansı bugün saat 11.53'te 'Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Anadolu Ajansı adına haber takibi yapan 3 gazeteci PKK'lılar tarafından kaçırıldı, fotoğraf manikaları ve kameralarına el konulan gazeteciler bilinmeyen bir yerde tutuluyor' flaşı geçti. 

MUHABİRLER SERBEST BIRAKILDI

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristler tarafından alıkonulan AA muhabirleri serbest bırakıldı. 3 muhabirin HDP heyeti tarafından teslim alındığı bildirildi. Nusaybin ilçesinde cuma günü saat 09.00 sıralarında ilçede çalışan 3 Anadolu Ajansı muhabiri, teröristler tarafından alıkonulmuştu. Bugün öğle saatlerinde HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan, HDP İlçe Eş Başkanı Ferhat Kut, Barış Anneleri ile birlikte bölgeye giderek 3 muhabiri teslim aldı. HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan, "AA muhabirleri Kenan Yeşilyurt, Rauf Maltaş ve Onur Çoban, barikatları çektikleri sırada YPS tarafından götürülmüşlerdi. Şimdi onları teslim alıyoruz. Kendilerine hiçbir baskı, darp ve herhangi bir şey yapılmadığını öğrendik." diye konuştu. HDP heyetinin, muhabirleri çarşı merkezinde Anadolu Ajansı yetkililerine teslim ettiği öğrenildi.